Trwa ładowanie...

Szef MSZ po spotkaniu w Brukseli: Przedstawimy naszą argumentację ws. reform w polskim sądownictwie

"Przedstawimy Komisji Europejskiej swoje argumenty ws. reform w polskim sądownictwie” - powiedział szef MSZ. Jacek Czaputowicz zapowiedział ciąg dalszy rozmów wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej Fransem Timmermansem.

Share
Szef MSZ po spotkaniu w Brukseli: Przedstawimy naszą argumentację ws. reform w polskim sądownictwie
Źródło: Agencja Gazeta, fot: Kuba Atys
dxzzjvq

"Zwracamy się do państw członkowskich UE, aby wysłuchały tych argumentów" zapowiedziało na Twitterze MSZ.

Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz spotkał się w niedzielę wieczorem w Brukseli z wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej Fransem Timmermansem. - To była pierwsza nasza rozmowa, ale bardzo dobra. Będziemy kontynuować rozmowy w przyszłości - powiedział po spotkaniu Jacek Czaputowicz.

Minister spraw zagranicznych zdradził również, że umówił się na dalsze konsultacje na szczeblu ekspertów oraz zaprosił Fransa Timmermansa do Polski.

O spotkanie do wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej zwrócił się szef MSZ. W piątek Czaputowicz w rozmowie z TVN24, zaznaczył że chce nawiązać bezpośrednie stosunki z Timmermansem. Podkreślał że "nie należy oczekiwać jakichś decyzji, bo nie o to chodzi". Dodał, że "jest to jego gest, Polski", żeby rozmawiać na temat uruchomienia przez Komisję Europejską artykułu 7 i "pokazać otwartość".

dxzzjvq

Podziel się opinią

Share
dxzzjvq
dxzzjvq
Więcej tematów