Trwa ładowanie...
d4dfpje

Szef MSZ po spotkaniu w Brukseli: Przedstawimy naszą argumentację ws. reform w polskim sądownictwie

"Przedstawimy Komisji Europejskiej swoje argumenty ws. reform w polskim sądownictwie” - powiedział szef MSZ. Jacek Czaputowicz zapowiedział ciąg dalszy rozmów wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej Fransem Timmermansem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Minister spraw zagranicznych zdradził również, że zaprosił Fransa Timmermansa do Polski.
Minister spraw zagranicznych zdradził również, że zaprosił Fransa Timmermansa do Polski. (Agencja Gazeta, Fot: Kuba Atys)
d4dfpje

"Zwracamy się do państw członkowskich UE, aby wysłuchały tych argumentów" zapowiedziało na Twitterze MSZ.

Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz spotkał się w niedzielę wieczorem w Brukseli z wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej Fransem Timmermansem. - To była pierwsza nasza rozmowa, ale bardzo dobra. Będziemy kontynuować rozmowy w przyszłości - powiedział po spotkaniu Jacek Czaputowicz.

Minister spraw zagranicznych zdradził również, że umówił się na dalsze konsultacje na szczeblu ekspertów oraz zaprosił Fransa Timmermansa do Polski.

O spotkanie do wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej zwrócił się szef MSZ. W piątek Czaputowicz w rozmowie z TVN24, zaznaczył że chce nawiązać bezpośrednie stosunki z Timmermansem. Podkreślał że "nie należy oczekiwać jakichś decyzji, bo nie o to chodzi". Dodał, że "jest to jego gest, Polski", żeby rozmawiać na temat uruchomienia przez Komisję Europejską artykułu 7 i "pokazać otwartość".

d4dfpje

Podziel się opinią

Share

d4dfpje

d4dfpje
Więcej tematów