Trwa ładowanie...
d3k5p5y

Spotkanie Czaputowicza z Timmermansem dobiegło końca. "Bedą dalsze konsultacje"

Spotkanie miało służyć poprawie relacji pomiędzy stronami po tym, jak w stosunku do Polski został uruchomiony art. 7 traktatu Unii Europejskiej. Minister Spraw Zagranicznych był zadowolony ze spotkania z wiceszefem KE. - Zaprosiłem go nawet do Warszawy, ustalamy terminy - powiedział Czaputowicz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Czaputowicz nie miał zbyt dużo czasu na rozmowy z Timmermansem.
Czaputowicz nie miał zbyt dużo czasu na rozmowy z Timmermansem. (Agencja Gazeta, Fot: Kuba Atys)
d3k5p5y

Minister Spraw Zagranicznych Jacek Czaputowicz spotkał się z zastępcą przewodniczącego Komisji Europejskiej Fransem Timmermansem. Głównym tematem rozmowy było uruchomienie art.7 traktatu UE wobec Polski. - Wymieniliśmy swoje spostrzeżenia, na pewno będą dalsze konsultacje - powiedział Czaputowicz.

Spotkanie nie było długie, ponieważ tuż po przybyciu Czaputowicza Timmermans wylatywał do Sofii. - Nie mogę się doczekać, by poznać jego poglądy, będę go bardzo uważnie słuchał. To dobry znak - mówił przed spotkaniem wiceszef KE. Innymi tematami rozmów były kwestie uchodźców i ochrona granic, a także sprawa Trybunału Konstytucyjnego w Polsce

Zobacz również: Timmermans o Polsce: od Polski oczekuje się jedynie wkładu do rozwiązywania problemu

Minister Spraw Zagranicznych zapewnił Timmermansa o dobrej woli Polski i chęci do dialogu. - Zaprosiłem go nawet do Warszawy, ustalamy terminy - podsumował.

MSZ od początku nie zgadzał się z decyzją Komisji Europejskiej o uruchomieniu art. 7 wobec naszego kraju. "Polska jest gotowa do obrony swoich racji" - brzmiał komunikat ministerstwa, jeszcze pod wodzą Witolda Waszczykowskiego.

d3k5p5y

Podziel się opinią

Share

d3k5p5y

d3k5p5y
Więcej tematów