Trwa ładowanie...

Sylwester 2018/2019 w Olsztynie - koncerty, atrakcje, wydarzenia

Tegoroczny sylwester Olsztyn postawi w szeregu wielu europejskich miast, które rezygnują z pokazu sztucznych ogni. Zamiast fajerwerków o północy rozbłysną wielokolorowe lasery. W połączeniu z muzyką stworzą na niebie niezwykły pokaz świetlny. Olsztynianie będą bawić się nie tylko na imprezie miejskiej i balach sylwestrowych w centrum, ale również na salach kinowych, w teatrze i w filharmonii.

Sylwester 2018/2019 w Olsztynie - koncerty, atrakcje, wydarzeniaŹródło: iStock.com
d2i2ttg
d2i2ttg

Olsztyn – sylwester miejski

Sylwester w Olsztynie odbędzie się na placu Dunikowskiego. Rozpoczęcie organizowanej przez ratusz imprezy zaplanowano dopiero na godz. 23.00. W programie są: zabawa przy muzyce elektronicznej, życzenia od prezydenta miasta, widowisko laserowe oraz koncert zespołu KOMP, który specjalizuje się w graniu coverów polskich i zagranicznych hitów. Czteroosobowa grupa ma dwoje wokalistów: Małgorzatę Zemanowicz i Michała Bagińskiego.

Miejski sylwester w Olsztynie zgodnie z harmonogramem zakończy się o godz. 3.00 nad ranem. W związku z imprezą na utrudnienia w centrum miasta muszą być przygotowani kierowcy. Część alei Piłsudskiego od godz. 22.00 będzie wyłączona z ruchu, co spowoduje zmianę w kursowaniu komunikacji miejskiej.

Olsztyn – sylwester w teatrze i filharmonii

Na obchody sylwestra w Olsztynie będą składały się również wydarzenia w najważniejszych lokalnych instytucjach kultury. Teatr im. Stefana Jaracza przygotował dla publiczności specjalny pokaz spektaklu "Wszystko w rodzinie" (godz. 19.00) autorstwa Raya Cooneya – angielskiego mistrza farsy. W roli głównej wystąpi Grzegorz Jurkiewicz.

d2i2ttg

Natomiast w programie Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. Feliksa Nowowiejskiego uwzględniona została uroczysta gala sylwestrowa (godz. 17.00), podczas której pod batutą dyrygenta Piotra Sułkowskiego zagrają Zespół Romanca i olsztyńska orkiestra symfoniczna. Repertuar na ostatni dzień starego roku obejmuje utwory Johanna Straussa syna oraz najpiękniejsze pieśni taborowe, które zostaną zaprezentowane w połączeniu z porywającymi tańcami Romów.

Olsztyn – sylwester w kinie

Sylwester w Olsztynie to gratka dla miłośników kina, którzy w tę wyjątkową noc będą mogli obejrzeć przedpremierowe pokazy filmów. Z ofertami dla kinomanów wychodzą sieci Helios i Multikino. W Heliosie nocą z 31 grudnia na 1 stycznia odbędą się dwa maratony filmowe. Na pierwszym do obejrzenia będą "Władca Paryża" i "Green Book", zaś na drugim – "Pech to nie grzech" i "Teraz albo nigdy". Seanse wystartują o godz. 21.45. W Multikinie pokazy mają potrwać dłużej, bo repertuar obejmuje trzy filmy. Tutaj również do wyboru są dwa warianty: (1) "Pech to nie grzech", "Green Book", "Teraz albo nigdy", (2) "Oni", "Green Book", "Mój piękny syn".

d2i2ttg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2i2ttg
Więcej tematów