Trwa ładowanie...
d2cdz5g

Strzelanina w Skawinie. Sprawca aresztowany po akcji antyterrorystów i policyjnych negocjatorów

• W Skawinie doszło do strzelaniny • Mężczyzna zatrzymany do kontroli oddał strzały w stronę policjantów i zbiegł • Policjanci użyli również broni palnej • Jak ustaliła WP, sprawca został już ujęty
Share
d2cdz5g

W Skawinie w Małopolsce doszło do strzelaniny. Podczas kontroli drogowej zatrzymany mężczyzna oddał strzały w stronę policjantów i zbiegł.

- Okazało się, że mężczyzna, który poruszał się tym samochodem, podał fałszywe dane. Dodatkowo ujawniono przedmioty w samochodzie, które są zabronione. Mężczyzna w trakcie kontroli wyrwał się policjantom, zaczął uciekać i oddał strzały w kierunku policjantów. Policjanci użyli również broni palnej. Oddali strzały w kierunku sprawcy, jednak mężczyzna zbiegł - powiedział RMF kom. Grzegorz Gubała, rzecznik prasowy wojewódzkiej komendy policji w Krakowie. Jak dodał, nikt nie został ranny.

d2cdz5g

W rozmowie z WP kom. Gubała poinformował, że do zdarzenia doszło po 2 w nocy, a po kilkugodzinnej akcji napastnik został aresztowany. - Skrył się na prywatnej posesji na drzewie, na drewnianej platformie do dziecięcych zabaw. Miał przy sobie broń, dlatego w akcji wzięli udział także antyterroryści - mówił rzecznik. Na miejscu pojawili się także policyjni negocjatorzy. Na szczęście nie doszło do kolejnej wymiany ognia i sprawca oddał się w ręce policji. - Nikt nie doznał obrażeń - mówił kom. Gubała, dodając, że lekarze podjęli decyzję o przetransportowaniu napastnika karetką pogotowia, która była eskortowana przez policyjny konwój.

d2cdz5g

Podziel się opinią

Share
d2cdz5g
d2cdz5g
Więcej tematów