Trwa ładowanie...
d1pcxtl

Strzelanina na Dolnym Śląsku. Nie żyje antyterrorysta

Tragiczny finał policyjnej akcji w miejscowości Wisznia Mała w pobliżu Wrocławia przeciwko bandytom okradającym bankomaty. Nie żyje jeden z antyterrorystów, a trzech jest rannych. Zginął też jeden z dwóch przestępców, którzy strzelali do mundurowych z AK 47 Kałasznikow.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Funkcjonariusz, który zginął, należał do Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji.
Funkcjonariusz, który zginął, należał do Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji. (Agencja Gazeta, Fot: Artur Orzechowski)
d1pcxtl

Strzały padły podczas policyjnej zasadzki i próby kradzieży pieniędzy z bankomatu około północy. - Bezwzględny bandyta otworzył ogień z broni maszynowej. Policjanci w obronie własnego życia również odpowiedzieli ogniem - mówi Wirtualnej Polsce asp. szt. Paweł Petrykowski z dolnośląskiej policji.

Policjanci zastrzelili jednego z przestępców. Drugi został zatrzymany i jest w tej chwili przesłuchiwany. Śledczy zatrzymali też trzecią osobę związaną z tą sprawą.

Zobacz też: Kradzieże z bankomatów dzięki specjalnym nakładkom

40-letni funkcjonariusz, który zginął, służył w Samodzielnym Pododdziale Antyterrorystycznym Policji. Rannych zostało trzech jego kolegów z oddziału - trafili do szpitala.

d1pcxtl

- Na szczęście w ich przypadku obrażenia nie zagrażają życiu - dodaje rzecznik KWP Wrocław.

google maps

Na miejscu strzelaniny pracują policyjni technicy i prokurator. Służby zamknęły okoliczny teren. Nieprzejezdny jest odcinek drogi krajowej nr 5 Poznań-Wrocław - wytyczono objazdy.

d1pcxtl

Rodzina tragicznie zmarłego policjanta została już objęta pomocą psychologiczną. Mężczyzna osierocił dwójkę małych dzieci. Funkcjonariusz pracował w policji od 14 lat.

d1pcxtl

Podziel się opinią

Share

d1pcxtl

d1pcxtl
Więcej tematów