Trwa ładowanie...

"Staruch" oraz 19 innych kibiców Legii stanie przed sądem

Piotrowi C. grożą 3 lata pozbawienia wolności

"Staruch" oraz 19 innych kibiców Legii stanie przed sądem
dkxzfry
dkxzfry

20 kibiców stołecznej Legii stanie po siedmiu latach przed sądem w Radomiu - czytamy w WP.pl. Chodzi o atak na funkcjonariuszy policji, do którego doszło przed meczem Legii z Polonią we wrześniu 2008 r.

Wśród oskarżonych jest Piotr S. ps. "Staruch". Jak niedawno informowaliśmy, nieformalny przywódca pseudokibiców Legii został niedawno ukarany czteroletnim zakazem uczestniczenia w meczach piłki nożnej rozgrywek Ekstraklasy z udziałem drużyny stołecznego klubu. - Dodatkowo Piotr C. będzie musiał zapłacić 3 tys. zł grzywny i przez dwa lata stawiać się we właściwej dla swojego miejsca zamieszkania komendzie policji – mówiła niedawno w rozmowie z WawaLove.pl Grażyna Rokita z biura prasowego krakowskiego Sądu Okręgowego. .

Teraz Staruch stanie przed sądem w Radomiu. Pierwsza rozprawa odbędzie się 9 września. Chodzi o sprawę z 2 września 2008 roku, gdy przed meczem dwóch warszawskich klubów: Legii i Polonii, w trakcie przemarszu kilkusetosobowej grupy kibiców Legii na stadion Polonii doszło do ataku na policjantów i przechodniów. Kibole rzucali m.in. w funkcjonariuszy płonącymi racami, kamieniami, butelkami.

Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście-Północ, w której prowadzone jest postępowanie, sporządziła już kilka aktów oskarżenia, także ten dotyczący 20 atakujących policjantów kibiców. Wszystkim oskarżonym grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

dkxzfry
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dkxzfry
Więcej tematów