Trwa ładowanie...
d1qtib5
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Staniszkis: Kaczyński zmienia dyskurs wobec UE

• Prof. Jadwiga Staniszkis o przemówieniu Kaczyńskiego
• "Dostrzegł, że bezpieczeństwo Polski zależy od pozostania w strukturach UE"
• Zdaniem prof. Staniszkis to "zamiana dyskursu"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński (PAP, Fot: Leszek Szymański)
d1qtib5

W poniedziałkowym przemówieniu z okazji Dnia Flagi prezes PiS Jarosław Kaczyński zasygnalizował, że mimo dotychczasowej krytyki Unii Europejskiej, dostrzega, że bezpieczeństwo Polski zależy od pozostania w jej strukturach - skomentowała prof. Jadwiga Staniszkis.

Prof. Jadwiga Staniszkis oceniła, że przemówienie prezesa PiS z okazji Dnia Flagi zawierało ważną deklarację dotyczącą przynależności Polski do UE. Kaczyński powiedział, że "realna przynależność do Europy, to przynależność do Unii" i że członkostwo w Unii jest elementem bezpieczeństwa. - Po długim czasie używania antyunijnej retoryki najwyraźniej przyszedł czas na zamianę dyskursu - skomentowała prof. Staniszkis.

Prof. Staniszkis nie jest zaskoczona przedstawioną w przemówieniu Kaczyńskiego zapowiedzią zmian w Konstytucji. - To nie jest jakaś nowość, PiS zapowiadał to już wcześniej - mówiła.

Niepokoi ją natomiast przedstawiona przez Kaczyńskiego propozycja powołania Instytutu Wolności Nauki, który miałby weryfikować negatywne decyzje odnoszące się do nadawania stopni i tytułów naukowych. - Uważam, że środowisko naukowe potrzebuje autonomii działania, próby sterowania nim z pozycji politycznych nie doprowadzą do niczego dobrego - podkreśliła prof. Staniszkis.

d1qtib5

Podziel się opinią

Share

d1qtib5

d1qtib5
Więcej tematów