Trwa ładowanie...

Sprawa Marka Falenty. Jest decyzja Sądu Najwyższego

Orzeczenie w sprawie Marka Falenty zostało odroczone. Sąd Najwyższy poinformował, że poznamy je 26 listopada.

Sprawa Marka Falenty. Jest decyzja Sądu NajwyższegoŹródło: East News
d1uzgxd
d1uzgxd

We wtorek Sąd Najwyższy miał zająć się kasacją ws. Marka Falenty, biznesmena skazanego prawomocnie na 2,5 roku więzienia w związku z tzw. aferą podsłuchową.

Wymiar sprawiedliwości odroczył jednak wydanie orzeczenia o tydzień - do 26 listopada. W kasacji obrony podniesiono m.in. zarzuty "rażącego naruszenia przepisów postępowania" przez sąd drugiej instancji.

Sprawa Falenty. Wyrok skazujący i apelacja obrońców

Pod koniec 2017 r. Sąd Apelacyjny wymierzył byłemu biznesmenowi prawomocny wyrok 2,5 roku więzienia w związku z podsłuchami w stołecznych restauracjach. Sąd wyższej instancji utrzymał tym samym wyrok warszawskiego sądu okręgowego z 2016 roku.

d1uzgxd

Wtedy obrona skazanego zdecydowała się na apelację, która wpłynęła do Sądu Najwyższego w zeszłym roku w sierpniu. We wniosku domagano się uchylenia wyroku oraz "uniewinnienie oskarżonego z uwagi na oczywistą niesłuszność skazania lub ewentualnie o przekazanie sprawy do ponownego rozpoznania".

Obrońca Falenty mec. Marek Małecki we wniosku kasacyjnym zarzucił Sądowi Apelacyjnemu, że "w sposób powierzchowny i wybrakowany" odniósł się do zarzutów apelacyjnych dotyczących "wskazanych przez obrońców sprzeczności, nieścisłości i niekonsekwencji w wyjaśnieniach jednego ze współoskarżonych".

Klaudia Jachira staje pod pomnikiem z napisem: Bóg, Honor, Ojczyzna

Zatrzymanie Falenty w Hiszpanii

Przypomnijmy, że Falenta miał się stawić w zakładzie karnym 1 lutego, ale tego nie zrobił. Od tamtego czasu ukrywał się i był poszukiwany. Wydano za nim także Europejski Nakaz Aresztowania. Został zatrzymany w Hiszpanii 5 kwietnia. Przewieziono go do Polski. Trafił do więzienia. 2,5-roczną odsiadkę rozpoczął w połowie czerwca.

Źródło: polskieradio.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1uzgxd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1uzgxd
Więcej tematów