Trwa ładowanie...
d3ooljl

Sosnowiec. Koronawirus w sanepidzie. Stacja zamknięta.

Pięcioro pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Sosnowcu jest zakażonych koronawirusem. Pozostałych, ponad 40 osób, poddano kwarantannie. Stacja została czasowo zamknięta. Jej obowiązki przejął sanepid w Jaworznie
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sosnowiec. Koronawirus w sanepidzie. Stacja zamknięta.
d3ooljl

- Osoby zakażone nie wymagały hospitalizacji, pozostają w izolacji domowej. Również pozostali pracownicy będą odbywać 10-dniową kwarantannę w warunkach domowych – powiedziała rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska.

Komunikat o zamknięciu placówka podała na swojej stronie internetowej.

"Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sosnowcu informuje iż z powodu stwierdzenia przypadków zakażenia koronawirusem wśród pracowników Powiatowa Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Sosnowcu zawiesza swoją działalność na czas/okres unieruchomienia. Obowiązki Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Sosnowcu przejmie Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Jaworznie (zgodnie z decyzją Śląskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Katowicach)" – czytamy w komunikacie.

d3ooljl

Według danych sanepidu w woj. śląskim – gdzie zanotowano najwięcej w kraju zakażeń koronawirusem – w czwartek liczba zakażonych wynosiła 22 767 – o 148 więcej niż w środę. Od początku epidemii zmarło w regionie 560 osób z COVID-19.

Wyzdrowiało ok. 92,1 proc. wszystkich zakażonych (20 970 osób). W woj. śląskim przebadano dotychczas prawie 389,4 tys. próbek pod kątem SARS-CoV-2. Hospitalizowanych jest obecnie 220 osób z koronawirusem lub jego podejrzeniem.

Rekonstrukcja rządu. Polityk ostro o Zbigniewie Girzyńskim. "Powygadywał wiele głupot"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3ooljl

Podziel się opinią

Share
d3ooljl
d3ooljl
Więcej tematów