Trwa ładowanie...

Sopot. Poszukiwania Iwony Wieczorek. "Nie sądzę, by tam coś znaleźli"

Od czwartku na terenie ogrodów działkowych w Sopocie trwają kolejne poszukiwania zaginionej Iwony Wieczorek. Śledczy liczą, że znajdą tam poszlaki, które pomogą w rozwikłaniu nierozwiązanej od 10 lat sprawy. Dziennikarz śledczy Janusz Szostak twierdzi jednak, że szanse na znalezienie istotnych dowodów są znikome.

Share
Sopot. Poszukiwania Iwony Wieczorek. "Nie sądzę, by tam coś znaleźli"
Źródło: materiały policyjne
d3o2mmr

Działania w Sopocie prowadzone są od 5 marca. Przed kilkoma dniami RMF FM doniosło, że w poszukiwaniach potencjalnego miejsca, w którym ukryte mogły zostać zwłoki Iwony Wieczorek bierze udział kilkudziesięciu policjantów.

Lokalne ogrody działkowe przeczesywane są także przy użyciu dronów i specjalnego georadaru, udostępnionego przez prywatną firmę. Funkcjonariusze korzystają też z psów tropiących.

d3o2mmr

Wznowienie poszukiwań Iwony Wieczorek zostało zlecone przez Prokuraturę Krajową.

W sprawie wznowionych poszukiwań Iwony Wieczorek wypowiedział się Janusz Szostak. Według popularnego reportera śledczego szanse na znalezienie dowodów, które pomogłyby rozwiązać zagadkę zaginięcia kobiety są minimalne.

– Nie sądzę, by tam coś znaleźli – twierdzi Szostak w rozmowie z "Faktem" dodając, że sopockie ogrody działkowe były już przeszukiwane. – To tam działkę mieli dziadkowie kolegi, z którym na imprezę w dniu zaginięcia poszła Iwona. Ale nie miał on motywu, by ją zamordować. Krótko się znali, byli sobie obojętni – mówi Faktowi dziennikarz.

d3o2mmr

Na finał sprawy czeka od 10 lat matka zaginionej Iwony Wieczorek. – Wierzę, że Archiwum X rozwiąże zagadkę zaginięcia mojej córki. Kto jak nie oni? Przecież wyjaśnili już tyle spraw – mówi Faktowi Iwona Wieczorek-Kinda, przekonując, że "odnalezienie Iwonki to sens jej życia".

Poszukiwania Iwony Wieczorek wciąż trwają

Iwona Wieczorek zaginęła w nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku. Wracała nad ranem do domu z dyskoteki w Sopocie. Miejski monitoring zarejestrował ją ostatni raz o godz. 4.12 przy wejściu na plażę nr 63.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d3o2mmr

Podziel się opinią

Share
d3o2mmr
d3o2mmr
Więcej tematów