Trwa ładowanie...

Sondaż. PiS wciąż w fotelu lidera. Pięć ugrupowań w Sejmie

Według najnowszego sondażu poparcia dla partii politycznych, gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, to do Sejmu weszłoby pięć formacji. Na czele zestawienia znalazła się ponownie Zjednoczona Prawica.
Share
Sondaż. PiS wciąż w fotelu lidera. Pięć ugrupowań w Sejmie
Sondaż. PiS wciąż w fotelu lidera. Pięć ugrupowań w SejmieŹródło: PAP
d43gc2h

Z najnowszego sondażu poparcia dla partii politycznych przeprowadzonego przez pracownię Kantar wynika, że najwyższym poparciem wciąż cieszy się Zjednoczona Prawica, na którą zagłosowałoby 29 proc. ankietowanych. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska, na którą głos oddałoby 23 proc. badanych. Na najniższym stopniu politycznego podium znalazłaby się Polska 2050 z wynikiem 14 proc.

Sondaż. PSL poza Sejmem. Wysoka frekwencja

Według sondażu do Sejmu weszłyby jeszcze dwa ugrupowania. Lewica może liczyć na 6 proc. poparcia, a znajdująca się na drugim biegunie politycznego spektrum Konfederacja na 5 proc. W ławach poselskich nie znaleźliby się przedstawiciele PSL-Koalicji Polskiej, na których zagłosowałoby 4 proc. badanych. Kukiz'15 może liczyć na głosy zaledwie 2 proc. ankietowanych. Wysoki pozostaje również odsetek osób, które nie potrafią zdecydować, na którą z opcji oddałyby głos. Żadnej partii nie wskazało 17 proc. osób biorących udział w badaniu.

d43gc2h

Cieszyć może wynik obrazujący gotowość Polaków do udziału w wyborach. Chętnych do głosowania było aż 69 proc. badanych, z czego 31 proc. deklaruje, że na pewno skorzysta ze swojego prawa do udziału w wyborach, a 38 proc. odpowiedziało, że raczej weźmie udział w głosowaniu. 19 proc. badanych nie zamierza stawić się w lokalach wyborczych, a 12 proc. nie podjęło jeszcze w tej sprawie decyzji.

Krystyna Pawłowicz w hotelu. Polityk wyrozumiały dla sędzi TK

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d43gc2h

Podziel się opinią

Share
d43gc2h
d43gc2h
Więcej tematów