Trwa ładowanie...
d3vocfp

Sondaż. PiS traci większość w Sejmie, PO odrabia straty

Sondaże od kilku miesięcy sugerowały, że PiS może liczyć na zachowanie samodzielnej władzy. Z najnowszego badania wynika jednak, że, aby utrzymać większość w Sejmie, partia Jarosława Kaczyńskiego będzie potrzebowała koalicjanta.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Być może PiS będzie musiało się rozejrzeć za koalicjantem
Być może PiS będzie musiało się rozejrzeć za koalicjantem (PAP)
d3vocfp

Prawo i Sprawiedliwość w najnowszym sondażu przeprowadzonym przez Instytut Pollster uzyskało 38 proc. głosów. Na drugim miejscu uplasowała sie Platforma Obywatelska z poparciem na poziomie 28 proc. Podium zamyka Kukiz'15, na który swój głos oddało 11 proc. respondentów.

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się dziś, w do Sejmu dostałyby się jeszcze SLD (8 proc.) oraz Nowoczesna (6 proc.). Poniżej progu wyborczego uplasowałyby się natomiast PSL (4 proc.), Razem (3 proc.) oraz Wolność (2 proc.).

   WP.PL
(WP.PL)

Taki stosunek sił oznacza, że PiS wprowadziłoby do Sejmu 216 posłów, czyli o 15 mniej niż potrzeba do sprawowania samodzielnych rządów. Najbardziej naturalnym koalicjantem dla partii z Nowogrodzkiej wydaje się Kukiz'15, który według sondażu może liczyć na 45 mandatów.

d3vocfp

Zobacz także: Jacek Żakowski: przestańmy udawać, że parlament coś znaczy

Badanie zostało przeprowadzone przez Instytut Badań Pollster w dniach 9-10 sierpnia na próbie 1 035 dorosłych Polaków. W poprzednim sondażu Instytutu Pollster z początku czerwca PiS zgromadziło 41 proc. głosów, natomiast PO - 27.

Źródło: se.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3vocfp

Podziel się opinią

Share
d3vocfp
d3vocfp
Więcej tematów