Trwa ładowanie...

Śnieg zablokował Trójmiasto. Paraliż na drogach

Śnieg zaskoczył mieszkańców Trójmiasta, którzy muszą zmagać się z kilometrowymi korkami, awariami oraz opóźnieniami transportu publicznego. IMGW podaje, opady będą trwać do wieczora. Ale najgorsze prognozy przewidywane są w nocy z czwartku na piątek.

Share
Śnieg zablokował Trójmiasto. Paraliż na drogach
Źródło: WP.PL
d3yj4tt

W Trójmieście śnieg pada od godziny 15. Obwodnica Gdyni została zamknięta przez tiry, które stoją na prawym pasie. Ruch odbywa się tylko lewym. Kłopoty są na całej długości tej trasy.

Oprócz obwodnicy zakorkowane są również główne, trójmiejskie arterie: m.in. Zwycięstwa, Grunwaldzka, Chłopska, Rzeczypospolitej i Armii Krajowej, al. Żołnierzy Wyklętych i droga Zielona w Gdańsku.

To jednak nie wszystko: doszło do awarii sieci wodociągowej na węźle Kliniczna. Konieczne było wyłączenia z ruchu jego fragmentu, co potęguje paraliż komunikacyjny w centrum Gdańska. Jak podaje trójmiejska "Gazeta Wyborcza", przejazd od Zieleniaka do Klinicznej zajmuje w tej chwili ok. godziny.

Korki pojawiają sie również w Gdyni - stoi Al. Zwycięstwa i estakada Kwiatkowskiego. Z kolei w Sopocie jest sparaliżowana al. Niepodległości. - W 40 minut przejechałem 300 metrów - mówi jeden z zdenerwowanych kierowców.

IMGW podaje, że we wtorek śnieg będzie padał do wieczora. Opady są zapowiadane również na środę. Mieszkańcy Trójmiasta zmagają sie również z silnym wiatrem.

Według ekspertów instytutu, najtrudniejszej sytuacji pogodowej należy spodziewać się w nocy z czwartku na piątek. Pojawią się duże opady śniegu połączone z wiatrem.

Źródło: RMF24/trojmiasto.pl/trojmiasto.wyborcza.pl

d3yj4tt

Podziel się opinią

Share
d3yj4tt
d3yj4tt
Więcej tematów