ycipk-4i1hs5
Portal Samorządowy
śląsk

Ślązacy poza sejmikiem. PiS w regionie będzie rządził sam?

Śląska Partia Regionalna nie uzyskała ani jednego mandatu do sejmiku województwa śląskiego. Prawo i Sprawiedliwość ma coraz większą szansę na sprawowanie w tym regionie samodzielnej władzy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sejmik Śląski
Sejmik Śląski (Agencja Gazeta, Fot: Dawid C.)
ycipk-4i1hs5

W Sejmiku Śląskim do podziału było 45 mandatów. Jak podaje "Dziennik Zachodni", po podliczeniu głosów z ok. 60 proc. obwodów wynika, że w regionie, który uchodził za bastion Platformy Obywatelskiej, w sejmiku wojewódzkim PiS zdobędzie 23 mandaty. Tym samym partia rządząca będzie miała możliwość samodzielnie sprawować władzę przez najbliższe lata.

Koalicja Obywatelska otrzymałaby 20 mandatów w Sejmiku Śląskim, zaś SLD 2 mandaty. Nadzieją dla Koalicji Obywatelskiej jest PSL, który może sięgnąć po 1 mandat.

ycipk-4i1hs5

Z kolei gorąca dyskusja o przegranej ŚPR toczy się pod postem Jerzego Gorzelika, przewodniczącego ŚPR, który w poniedziałek ok. godz. 14 napisał na swoim profilu tak: Teraz mogę już zaspokoić ciekawość redaktora Kamila Durczoka. Koalicję ŚPR z PiS zdecydowanie wykluczam.

- Czyli zmiana szyldu się nie opłaciła - 0 mandatów do sejmiku... - czytamy w komentarzach. Z kolei inny internauta pisze tak: - W mojej opinii wynik to zmiana szyldu i źle dobrana nazwa skrócona na listach - trzeba było się postarać aby znaleźć listę. Inna sprawa to partnerzy lokalni.

- Lubimy dawać fory konkurencji - tak sprawę komentuje Jerzy Gorzelik.

Warto przypomnieć, że jeszcze kilkanaście godzin temu mowa była o tym, że PiS mimo, że zdobędzie większość mandatów nie będzie mogła samodzielnie sprawować władzy. - Odkąd jest samorząd wojewódzki w województwie śląskim, zawsze były koalicje. I myślę, że teraz też będzie rządzić koalicja - mówił niedawno w rozmowie z PortalSamorzadowy.pl kończący swą kadencję marszałek Wojciech Saługa.

ycipk-4i1hs5

Zobacz także: Kontrowersyjne wypowiedzi polityków PiS po wyborach. Tadeusz Cymański komentuje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4i1hs5

ycipk-4i1hs5
ycipk-4i1hs5