Trwa ładowanie...

Sławoj Leszek Głódź wraca. Nowa rola emerytowanego arcybiskupa

Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź nie nudzi się na emeryturze. Duchowny - jak donoszą lokalne podlaskie media - został właśnie sołtysem w miejscowości Piaski. Były metropolita gdański był bezkonkurencyjny w głosowaniu.

Share
Sławoj Leszek Głódź został sołtysem jednej z podlaskich wsi
Sławoj Leszek Głódź został sołtysem jednej z podlaskich wsi Źródło: East News, Fot: Karolina Misztal/REPORTER
dkv7nhi

Jak przekazuje "Kurier Poranny", emerytowany arcybiskup Sławoj Leszek Głódź został sołtysem w miejscowości Piaski na Podlasiu. To część jego rodzinnej Bobrówki, w której zamieszkał po opuszczeniu diecezji gdańskiej.

Stało się tak dzięki wyborom uzupełniającym na funkcje sołtysów miejscowości Mociesze i sołectwa Piaski (część miejscowości Bobrówka). Były one następstwem śmierci wieloletniego sołtysa wsi Mociesze śp. Edwarda Skiścima oraz rezygnacji Edwarda Klisza, sołtysa Piasek.

dkv7nhi

Duchowny miał ułatwiony start w wyborach, ponieważ nikt nie zamierzał z nim konkurować. Głos za Sławojem Leszkiem Głodziem oddało 9 osób obecnych na wyborach (całe sołectwo składa się z 36 uprawnionych do głosowania mieszkańców - red.).

Zobacz też: Sprawa abpa Głodzia. Lech Wałęsa: "Nigdy nie kopałem leżących"

Sławoj Leszek Głódź ukarany przez Watykan. Stracił też miejskie honory

"Nowy sołtys nie wyraził zgody na publikację telefonu i adresu mailowego. Dla osób spoza sołectwa pozostaje kontakt osobisty lub za pośrednictwem gminy. Pierwsza okazja już 29 czerwca na sesji rady gminy" - podano na stronie urzędu gminy.

dkv7nhi

Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź w zeszłym roku obchodził 75. urodziny - w tym wieku duchowni oddają się do dyspozycji Watykanu co do dalszej posługi. Papież Franciszek podjął błyskawiczną decyzję i odwołał metropolitę gdańskiego z urzędu jeszcze w dniu jego urodzin.

W marcu tego roku Watykan uznał duchownego za winnego tuszowaniu pedofilii w podległych mu diecezjach. Sławoj Leszek Głódź - na mocy decyzji Watykanu - musiał opuścić teren archidiecezji gdańskiej, nie może także brać udziału w publicznych celebracjach na jej terenie. Jednocześnie został zobowiązany do stosownej zapłaty na rzecz Fundacji św. Józefa.

Miesiąc później Rada Miasta Białegostoku pozbawiła duchownego tytułu honorowego obywatela miasta. "Uchwałę poparło 14 radnych Koalicji Obywatelskiej, 2 niezależnych wspierających Polskę 2050 i 5 PiS. Wstrzymało się siedmiu radnych PiS" - wylicza portal.

Abp Sławoj Leszek Głódź po wyborach na sołtysa UG Jaświły
Źródło: UG Jaświły

Źródło: "Kurier Poranny"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dkv7nhi

Podziel się opinią

Share
dkv7nhi
dkv7nhi
Więcej tematów