Trwa ładowanie...

Katowice. Mieszkanie po preferencyjnych warunkach, jest jeden haczyk

50 lokali w różnych częściach Katowic znalazło się w tegorocznej edycji miejskiego programu "Mieszkanie za remont". Miasto oferuje do wynajęcia mieszkania po preferencyjnych warunkach w zamian za jego odnowienie.

Katowice po raz kolejny wystartowały z programem "mieszkanie za remont".Katowice po raz kolejny wystartowały z programem "mieszkanie za remont".Źródło: UM Katowice
d3aoksr

- "Mieszkanie za remont" to świetna okazja na własne "M" dla osób, które nie chcą brać kredytów na kupno mieszkania, ani płacić wysokiego odstępnego za wynajem na rynku komercyjnym. Program jest bardzo ważny dla miasta, bo pozwala zaspokajać istotne potrzeby mieszkańców, jak również sukcesywnie zmniejszać liczbę pustostanów. Zdarzają się również przypadki, że osoby spoza Katowic otrzymując takie mieszkanie, meldują się w Katowicach i odprowadzają podatki w naszym mieście, a to bardzo ważne w czasie wyzwań demograficznych – powiedział prezydent Katowic Marcin Krupa.

W obecnej edycji programu do wyboru jest 50 mieszkań o powierzchni od 28 do blisko 80 m kw. Cena najmu za 1 m kw. waha się od 3,21 zł do 7,65 zł i jest uzależniona m.in. od lokalizacji, a także standardu mieszkania. Lokale znajdują się przede wszystkim w Śródmieściu, ale też w Janowie, Dąbrówce Małej, Ligocie, Piotrowicach czy Szopienicach.

Katowice. Rusza program "mieszkanie za remont"

Aby móc ubiegać się o lokal, należy spełnić kilka warunków. Po pierwsze, nie można być właścicielem innego mieszkania. Po drugie – należy spełnić kryterium dochodowe. Dla gospodarstwa jednoosobowego to dochód mieszczący się pomiędzy 1876,32 zł a 5003,52 zł, a w przypadku wieloosobowego dochód na jedną osobę musi się mieścić w przedziale od 1250,88 zł do 3252,29 zł. Trzecim warunkiem jest brak zaległości z tytułu najmu, bezumownego zajmowania lokalu lub roszczenia regresowego.

d3aoksr

Jeżeli dana osoba spełnia wszystkie warunki formalne, a na jedno mieszkanie jest więcej chętnych, wtedy o pierwszeństwie w zawarciu umowy decydują punkty. Tworząc punktację pod uwagę brane są m.in.: aktualna powierzchnia mieszkalna w przeliczeniu na jedną osobę, liczba osób zamieszkujących dany lokal, kwestia posiadania dzieci, orzeczenia o niepełnosprawności czy też kwestię bezdomności.

Oglądanie lokali możliwe jest po uzgodnieniu terminu z właściwym Oddziałem Eksploatacji Budynków (OEB) KZGM w Katowicach od 15 września do 1 października.

Niepokojący sondaż dla Tuska. Jarosław Gowin komentuje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3aoksr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3aoksr
Więcej tematów