Trwa ładowanie...

Dąbrowa Górnicza. Strażacy mają nowe pojazdy, ugaszą każdy pożar

Strażacy z Dąbrowy Górniczej otrzymali nowe samochody. Zostały kupione ze środków budżetu państwa i Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej.
Share
Dąbrowa Górnicza. Strażacy wzbogacili się o dwa nowe wozy.
Dąbrowa Górnicza. Strażacy wzbogacili się o dwa nowe wozy.Źródło: UM Dąbrowa Górnicza
d338wzh

Strażacy z Dąbrowy Górniczej mają do dyspozycji dwa nowe samochody, osobowy i ciężarówkę z cysterną. Auta zastąpiły leciwe maszyny, które od wielu lat służyły w dąbrowskiej jednostce. Jeden ze starych pojazdów trafił nawet do Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach.

Samochód operacyjny, czyli służący m.in. do transportu strażaków i kadry dowódczej na miejsca zdarzeń, to dacia duster. Dysponuje napędem 4x4, więc teraz strażacy nie będą mieć problemów z dotarciem na miejsce, nawet wówczas gdy będą musieli jechać w trudnym terenie. Nowy nabytek zajął miejsce skody octavii wyprodukowanej w 2000 roku.

Dąbrowa Górnicza. Nowe pojazdy dla strażaków

Dąbrowscy strażacy wzbogacili się również o zestaw złożony z ciągnika siodłowegomarki scania R450 i naczepy-cysterny przystosowanej do przewozu aż 25 tysięcy litrów wody. Pojazd wyposażony jest w motopompę tohatsu o wydajności 1500 litrów na minutę. Co ważne cysterna nie będzie służyła do gaszenia pożarów. Jest bowiem Pojazd przystosowany również do przewozu wody pitnej.

d338wzh

Do tej pory straż dysponowała ciągnikiem siodłowym marki jelcz 417 i wysłużoną cysterną Kościan o pojemności 18 tysięcy litrów. Zestaw ten został już przekazany na zasłużoną emeryturę do Centralnego Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach.

Zakup dacii został sfinansowany ze środków z budżetu państwa, a ciężarówkę z cysterną kupiła i przekazała do Dąbrowy Górniczej Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach.

Koronawirus w Polsce. Powinniśmy kupować szczepionki jak Niemcy? "Zdrowie Polaków jest ważniejsze"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d338wzh

Podziel się opinią

Share
d338wzh
d338wzh
Więcej tematów