Trwa ładowanie...

Dąbrowa Górnicza. Będzie zimno. Awaria sieci ciepłowniczej

Awaria sieci ciepłowniczej w Dąbrowie Górniczej. Bez dostaw ciepła są mieszkańcy praktycznie całego miasta, oprócz Mydlic.
Share
Dąbrowa Górnicza. Awaria sieci ciepłowniczej.
Dąbrowa Górnicza. Awaria sieci ciepłowniczej.Źródło: pixabay.com
d2a3e85

O awarii poinformował Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej. "Tauron Ciepło poinformował o awarii sieci ciepłowniczej, która obejmuje swoim zasięgiem praktycznie całą Dąbrowę Górniczą oprócz Mydlic. W tej chwili nie wiadomo, jak długo potrwa usuwanie awarii. Trwają intensywne prace, aby dostawy ciepła były wznowione możliwie szybko” - napisali przedstawiciele magistratu w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej i Facebooku.

Niektórzy mieszkańcy zostali uprzedzeni wiadomością SMS.

Dąbrowa Górnicza. Awaria sieci ciepłowniczej

Rzeczniczka spółki Tauron Ciepło Małgorzata Kuś poinformowała, że trwa lokalizowanie dokładnego miejsca nieszczelności, której skutkiem był duży ubytek wody w sieci ciepłowniczej. - Te prace lokalizacyjne pozwalają sukcesywnie przywracać dostawy ciepła mieszkańcom i ograniczać zasięg awarii. Ciepło jest stopniowo przywracane na poszczególnych ulicach i osiedlach. Pracujemy non stop, służby mają specjalistyczny sprzęt - zapewniła.

d2a3e85

Jak dodała Kuś, w pogotowiu są służby techniczne, które po ustaleniu miejsca awarii przystąpią do prac naprawczych.Potrwają one prawdopodobnie kilka godzin. - Do czasu usunięcia awarii jakaś wąska grupa mieszkańców nie będzie miała dłużej dostaw ciepła, do pozostałych dotrze ono wcześniej - powiedziała rzeczniczka.

Nie jest to pierwszaawaria sieci ciepłowniczej w Dąbrowie Górniczej. W ubiegłym tygodniu przerwy w dostawie ciepła odczuli mieszkańcy osiedla Cieszkowskiego.

"Szokujące wyniki z Łodzi". Ksiądz wzburzony informacją ze szkół

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2a3e85

Podziel się opinią

Share
d2a3e85
d2a3e85
Więcej tematów