Trwa ładowanie...
d4f7lvz
18-09-2014 20:00

Skuteczny atak lotnictwa USA w rejonie Mosulu

Co najmniej 62 bojowników Państwa Islamskiego zginęło, a ponad stu zostało rannych w czwartkowym nalocie amerykańskiego lotnictwa na obóz szkoleniowy wojsk Państwa Islamskiego niedaleko Mosulu w północnym Iraku.

Share
d4f7lvz

Iracki dowódca wojskowy okręgu Niniwy, Mohamed al Bayati, poinformował dziennikarzy, że amerykańskie F-16 dokonały nalotu w chwili, gdy islamscy bojownicy byli na zbiórce na dziedzińcu zamienionego w wojskowy ośrodek szkoleniowy kampusu uniwersyteckiego znajdującego się 25 km na południe od Mosulu.

Według informacji z irackich źródeł medycznych szpitale w rejonie Mosulu przyjęły wielu dżihadystów rannych podczas amerykańskiego nalotu.

Riad al Sauaryi, rzecznik partii Patriotyczna Unia Kurdystanu, jednej z głównych organizacji kurdyjskich działających w kurdyjskim regionie autonomicznym Iraku, poinformował wysłannika hiszpańskiej agencji EFE o zdobyciu przez peszmergów (kurdyjskich bojowników) w rejonie Al-Kazaru, 22 km na północny wschód od Mosulu, czternastu samochodów należących do dżihadystów.

Czterdziestu dżihadystów zginęło w walce.

Mosul pozostaje od czerwca pod kontrolą Państwa Islamskiego; proklamowało ono "kalifat" na opanowanych przez jego bojowników terenach północnego Iraku i Syrii.

d4f7lvz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4f7lvz
Więcej tematów