Trwa ładowanie...
d3uuzru
d3uuzru
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Skuteczny atak lotnictwa USA w rejonie Mosulu

Co najmniej 62 bojowników Państwa Islamskiego zginęło, a ponad stu zostało rannych w czwartkowym nalocie amerykańskiego lotnictwa na obóz szkoleniowy wojsk Państwa Islamskiego niedaleko Mosulu w północnym Iraku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3uuzru

Iracki dowódca wojskowy okręgu Niniwy, Mohamed al Bayati, poinformował dziennikarzy, że amerykańskie F-16 dokonały nalotu w chwili, gdy islamscy bojownicy byli na zbiórce na dziedzińcu zamienionego w wojskowy ośrodek szkoleniowy kampusu uniwersyteckiego znajdującego się 25 km na południe od Mosulu.

Według informacji z irackich źródeł medycznych szpitale w rejonie Mosulu przyjęły wielu dżihadystów rannych podczas amerykańskiego nalotu.

Riad al Sauaryi, rzecznik partii Patriotyczna Unia Kurdystanu, jednej z głównych organizacji kurdyjskich działających w kurdyjskim regionie autonomicznym Iraku, poinformował wysłannika hiszpańskiej agencji EFE o zdobyciu przez peszmergów (kurdyjskich bojowników) w rejonie Al-Kazaru, 22 km na północny wschód od Mosulu, czternastu samochodów należących do dżihadystów.

Czterdziestu dżihadystów zginęło w walce.

Mosul pozostaje od czerwca pod kontrolą Państwa Islamskiego; proklamowało ono "kalifat" na opanowanych przez jego bojowników terenach północnego Iraku i Syrii.

d3uuzru

Podziel się opinią

Share

d3uuzru

d3uuzru
Więcej tematów