Trwa ładowanie...
d3c4t8k
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Skradziony sportowy Jaguar wrócił do właściciela po 46 latach

82-letni mieszkaniec Miami odzyskał sportowe auto marki Jaguar, które skradziono mu przed 46 laty. Samochód, który znikł w 1968 roku sprzed jego mieszkania, policja odnalazła latem podczas rutynowej kontroli transportu starych aut na sprzedaż do Holandii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Właściciel odzyskał swojego Jaguara po 46 latach
Właściciel odzyskał swojego Jaguara po 46 latach (Fotolia)
d3c4t8k

O odzyskanym po niemal pół wieku samochodzie pisze w czwartek portal BBC News.

W 1968 roku Ivan Schneider był młodym prawnikiem mieszkającym w Nowym Jorku. Sportowy kabriolet, który wówczas sobie kupił, był w nieskazitelnym stanie. Przez całe życie Schneider był pasjonatem aut i - jak opowiedział "Miami Herald" - posiadaczem kilku bardzo wyjątkowych egzemplarzy. Sportowy Jaguar był jedynym, który mu skradziono i zawsze myślał o nim, kiedy kupował nowy.

Przed dziesięciolecia po kradzieży nie otrzymał żadnych informacji na temat auta, aż w czerwcu tego roku skontaktowała się z nim policja drogowa z Kalifornii. Okazało się, że podczas kontroli danych samochodów przeznaczonych na sprzedaż za granicę, funkcjonariusz natrafił w bazie danych na informację, że Jaguar z 1967 roku został skradziony.

d3c4t8k

Choć ładunek był już w drodze, policji udało się odzyskać auto. Gdy skontaktowała się ze Schneiderem, myślał on w pierwszej chwili, że to kawał.

Jaguar jest już na tyle zniszczony, że jego wartość szacuje się tylko na około 24 tys. dolarów - kilkakrotnie mniej niż uzyskują egzemplarze w bardzo dobrym stanie. Schneider zapowiada jednak, że go wyremontuje i będzie używał tylko na niedzielne przejażdżki.

d3c4t8k

Podziel się opinią

Share

d3c4t8k

d3c4t8k
Więcej tematów