Trwa ładowanie...

ŚDM: Kongres młodej Polonii po raz pierwszy w Warszawie

Kongres poprzedzi Światowe Dni Młodzieży, który odbędą się 26–31 lipca 2016 w Krakowie.

ŚDM: Kongres młodej Polonii po raz pierwszy w Warszawie
d3etbcb
d3etbcb

Około 350 młodych ludzi, w tym blisko 100 ze Wschodu, weźmie udział w organizowanym przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży i Episkopat w wakacje pierwszym Światowym Kongresie Młodzieży Polonijnej. Spotknie odbywa się w Warszawie i potrwa do 20 lipca.

Kongres poprzedzi Światowe Dni Młodzieży, a jego uczestnicy włączą się najpierw w obchody lokalne, a później pojadą na spotkanie z papieżem do Krakowa - poinformowano na konferencji zapowiadającej Kongres w siedzibie Episkopatu Polski w Warszawie.

- Na Kongres zaprosiliśmy liderów duszpasterstw młodzieży z całego świata - mówi biskup Wiesław Lechowicz przewodniczący Komisji Episkopatu Polski do spraw Polonii i Polaków za granicą. Biskup chciałby, aby po tym kongresie młodzież polonijna aktywniej włączała się w prace duszpasterstwa młodych w swoich parafiach.

Uczestnicy będą mieli także szansę poznać się, podzielić się swoim doświadczeniem i nawiązać współpracę. Biskup Wiesław Lechowicz liczy także na to, że spotkanie w Warszawie zaowocuje większym zaangażowaniem młodzieży na rzecz Polonii.

ŚDM odbędzie się w dniach 26–31 lipca 2016 w Krakowie i będzie celem podróży apostolskiej papieża Franciszka do Polski, który oprócz udziału w głównych wydarzeniach odwiedzi m.in. sanktuarium na Jasnej Górze i Auschwitz-Birkenau.

d3etbcb

Przed przyjazdem papieża Franciszka w wielu polskich miastach, w tym również w Warszawie, odbędą się Dni w Diecezjach. - Udział w Światowych Dniach Młodzieży jest idealną okazją, by poznać Warszawę. W jej 700-letniej historii miały miejsce wydarzenia ważne dla historii całej Polski - zachęca do wizyty prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Władze miasta przygotowali na skwerze Hoovera przy Krakowskim Przedmieściu Miejską Strefę Kultury, w której będzie można obejrzeć filmy i wystawy. Dzięki bezpłatnej komunikacji pielgrzmi będą mogli swobodnie poruszać się po stolicy. - Możecie także liczyć na pomoc wolontariuszy na lotnisku, dworcach i w innych miejscach - mówi Gronkieiwcz-Waltz.

d3etbcb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3etbcb
Więcej tematów