Trwa ładowanie...
d1edna8
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

"Rzeczpospolita": Dżihad bliżej Polski

W tej chwili w Polsce nadal jest bezpiecznie i nie ma powodu do podnoszenia poziomu zagrożenia terrorystycznego, ale pojawiają się pojedyncze niepokojące sygnały - mówi w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" szef ABW gen. Dariusz Łuczak.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Rzeczpospolita": Dżihad bliżej Polski
(AFP, Fot: /Tauseef Mustafa)
d1edna8

Przyglądamy się kilkudziesięciu osobom - przyznaje gen. Łuczak.

Jak mówi, chodzi o Polaków, którzy wyjechali do Niemiec czy Norwegii, tam dostali drugie obywatelstwo i przeszli na islam, i to stamtąd jeżdżą walczyć po stronie Państwa Islamskiego (ISIS). Po drugie, w kraju są też Polacy, co do których mamy podejrzenia albo wręcz pewność, że walczyli po stronie ISIS; po trzecie, cudzoziemcy z prawem pobytu na terenie RP, żyjący poza ośrodkami dla uchodźców, niektórzy z nich wyjeżdżają na teren ISIS, potem tu wracają - wylicza szef ABW.

Dopytywany o komórkę wsparcia logistycznego ISIS, o której działalności w Polsce wspomniano w raporcie ABW za ub.r., mówi, że to grupa ludzi, którzy organizują środki finansowe, przygotowują miejsca odpoczynku i leczenia; to wsparcie dla dżihadu

W maju pod nadzorem prokuratury w Białymstoku zatrzymaliśmy kilka osób pod zarzutem organizowania wsparcia logistycznego dla terrorystów; osoby te są w areszcie - ujawnia generał.

d1edna8

Podziel się opinią

Share

d1edna8

d1edna8
Więcej tematów