Trwa ładowanie...
d27y1jf
Rzecznik PiS o nowym spocie Komorowskiego: to podłość
x-news/TVN 24

Rzecznik PiS o nowym spocie Komorowskiego: to podłość

- Czy pan, panie Bronisławie, zastanowił się, co czują dziś ludzie, którzy oglądają ten spot? Ludzie przeżywający dramat, który wykorzystuje się w kampanii wyborczej? - powiedział rzecznik PiS Marcin Mastalerek, komentując najnowszy spot ubiegającego się o reelekcję prezydenta, w którym wykorzystano wypowiedzi Andrzeja Dudy w sprawie in vitro.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d27y1jf

W spocie zostały zaprezentowane wypowiedzi Dudy na temat in vitro. "Jako człowiek osobiście, człowiek wierzący, jestem w ogóle przeciwnikiem in vitro, bo uważam to za metodę nienaturalną, to jest metoda sprzeczna z nauką Kościoła", "Jestem zdecydowanie, absolutnie przeciwny tej metodzie w tej postaci, w której ona jest dzisiaj realizowana", "Powtarzam jeszcze raz, niestety in vitro to w ogromnym stopniu oszustwo" - to niektóre wystąpień kandydata PiS, które możemy obejrzeć w spocie.

Lektor mówi też, że Duda popierał projekt ustawy, która zakładała karę więzienia za stosowanie metody in vitro.

d27y1jf

Obecna na konferencji prasowej przewodnicząca stowarzyszenia "Nasz Bocian" Anna Krawczak przekonywała, że osoby niepłodne to ogromna grupa społeczna w Polsce. Jak dodała, pary które stosowały metodę in vitro boją się o tym mówić, żeby dzieci nie dowiedziały się, że urodziły się dzięki metodzie in vitro. - (Rodzice) robią to ponieważ, kochają swoje dzieci tak bardzo, że chcą je ochronić za wszelka cenę, a wiedzą w jakim kraju żyjemy - zaznaczyła.

- Podczas wyborów prezydenckich Polacy muszą wiedzieć, jakie poglądy w sprawie in vitro mają osoby ubiegające się o tytuł prezydenta państwa, bo to od ich decyzji będzie zależało, czy metoda in vitro będzie w Polsce dostępna, czy też nie (...) poglądy, które Andrzej Duda głosi w sprawie in vitro są niebezpieczne i ogromnie bulwersujące - mówił Robert Tyszkiewicz, szef sztabu wyborczego Bronisława Komorowskiego na konferencji prasowej, podczas której zaprezentowany został najnowszy spot.

- Tego jeszcze w polskich kampaniach nie było: gry ludzkim życiem, wykorzystywania dramatu rodzin, które nie mogą mieć dzieci. To jest po prostu zwykła podłość. Zadaję publiczne pytanie Bronisławowi Komorowskiemu: czy zastanowił się pan co czują rodziny? - powiedział Mastalerek.

Z kolei szefowa sztabu wyborczego Andrzeja Dudy, wiceprezes PiS Beata Szydło powiedziała, że "powinno dzisiaj z ust wszystkich kandydatów płynąć przesłanie: sprawy światopoglądowe nie powinny być stawiane w kampanii wyborczej, bo nie jest to dobry czas, żeby je rozwiązywać". - To obłudne wykorzystanie sprawy in vitro w kampanii wyborczej przez sztab Bronisława Komorowskiego - dodała. Szydło wyraziła nadzieję, że sztab Komorowskiego "jak najszybciej się opamięta i zdejmie spot".

d27y1jf

Podziel się opinią

Share
d27y1jf
d27y1jf