Trwa ładowanie...
d2nu31x
Rzecznik klubu PiS o wynagrodzeniach ekspertów: nigdy nie mówiliśmy, że będą pracować za darmo
TVP

Rzecznik klubu PiS o wynagrodzeniach ekspertów: nigdy nie mówiliśmy, że będą pracować za darmo

Nigdy nie mówiliśmy, że członkowie komisji eksperckiej będą pracować za darmo - powiedziała w Sejmie Beata Mazurek. Rzecznik klubu PiS skomentowała doniesienia "Rzeczpospolitej" na temat płac dla ekspertów powołanych przez marszałka Marka Kuchcińskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2nu31x

"Rzeczpospolita" poinformowała, że członkowie zespołu ekspertów ds. problematyki Trybunału Konstytucyjnego, powołanego przez marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, za godzinę "konsultacji ustnych" dostają 300 zł brutto plus zwrot kosztów za przejazd. Komisja liczy 15 członków i ma działać do czerwca.

Opozycja zwraca uwagę na fakt, że marszałek ma do dyspozycji podlegające mu Biuro Legislacyjne i Biuro Analiz Sejmowych. Jednak mimo to zdecydował się na usługi płatnych prawników.

d2nu31x

Do sprawy odniosła się Beata Mazurek. Rzecznik klubu PiS powiedziała na konferencji prasowej w Sejmie, że "dziwi ją to oburzenie". - Nigdy nie mówiliśmy o tym, że członkowie komisji eksperckiej będą pracować za darmo - powiedziała posłanka.

- Ja nie jestem ekspertem od ustalania stawek, ale my nigdy nie mówiliśmy o tym, że członkowie komisji eksperckiej będą pracować za darmo i że to będzie jakaś charytatywna działalność - zaznaczyła. - Z tego co wiem to wszyscy, którzy są zatrudnieni w Sejmie w charakterze ekspertów, dostają wynagrodzenia, chociażby od Biura Analiz Sejmowych - dodała.

d2nu31x

Podziel się opinią

Share
d2nu31x
d2nu31x
Więcej tematów