Trwa ładowanie...

Ryszard Petru policzył. Kukiz już komentuje. Nie zawiedli też internauci

Ryszard Petru twierdzi, że Prawo i Sprawiedliwość, przy wsparciu polityków Kukiz'15, będzie mogło odrzucić prezydenckie weto ustaw dotyczących reformy sądownictwa. Paweł Kukiz liczy i odpowiada mu w mocnych słowach.
Share
Paweł Kukiz
Paweł KukizŹródło: WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski
d3iiu52

"Przypominam, że jeśli będzie sojusz "Kukiz+PiS" to możliwe jest odrzucenie weta. Wystarczy 3/5 głosów!" - napisał lider Nowoczesnej na Twitterze.

Na jego wpis zareagował oczywiście Paweł Kukiz.

"Wybacz Ryszardzie ale nie ogarniam... Umawiać się z kimś a następnie wetować umowę???" - zaczął. "Po pierwsze, żeby tak zrobić to trzeba być Tobą (np. namawiać na kredyt we frankach a samemu przewalutować) a Ty jesteś niedościgniony!!!" - ciągnie dalej.

d3iiu52

"Po drugie (i znów analogie do franków się nasuwają) - jak Ty, Ryszardzie, liczysz??? :-) Kukiz'15 to 32 posłów, PiS ma 234 czyli w sumie (Kukiz'15 + PiS) wychodzi 266. Kwalifikowana większość to 276.
Ech, Ryszardzie....A ja na Ciebie głosowałem..." - pisze Kukiz.

Internet reaguje błyskawicznie

Już posypały się też komentarze internautów.

Zobacz takżę: Orędzie prezydenta Andrzeja Dudy ws. weta

O co chodzi Ryszardowi Petru?

- Jeśli Polacy chcą protestować w słusznej sprawie, to zawsze będziemy ich wspierać. PiS już wie, że siła protestu obywatelskiego jest w Polsce ogromna - mówił Petru w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej".

d3iiu52

Jego zdaniem, jeśli po wakacjach rządzący będą chcieli reformować media i samorządy, to ludzie znów wyjdą na ulice. - A będzie nas więcej, znacznie więcej. Jeśli będzie nas milion, to obalimy ten rząd - twierdzi.

Na pytanie, czy taki jest cel protestów - Obalić rządy PiS, Petru tłumaczy: "Jeśli PiS będzie dążyć do wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej i zaprowadzenia dyktatury, to będziemy mieli obowiązek obalić taki rząd. Społeczeństwo będzie się tego domagać. Obalenie rządu rozumiem jako doprowadzenie do przyśpieszonych demokratycznych wyborów".

- Weto prezydenta jednak oddaliło scenariusz obalenia rządów PiS - dodaje.

d3iiu52

Na co jeszcze liczy Petru?

Przewodniczący Nowoczesnej Ryszard Petru na fali protestów Polaków przeciwko zmianom w sadownictwie liczy nie tylko na wzrost poparcia w sondażach. Polityk rozesłał w piątek rano wiadomości, w których prosi ludzi o wsparcie finansowe. "Prosimy was: wesprzyjcie nas i walczmy wspólnie o taki kraj, w którym będą szanse i miejsce dla każdego" – pisze Petru.

d3iiu52

Jakie plany ma PiS?

Do tej kwestii odniósł się we wtorek w TVP Info Rafał Bochenek. - Mamy dzisiaj pewną jasność, jak wygląda sytuacja. Wiemy, że pan prezydent Andrzej Duda podjął się wystąpić z inicjatywą reformy wymiaru sprawiedliwości, wziął na siebie odpowiedzialność tej reformy. My teraz będziemy uważnie się temu przyglądać i śledzić kolejne kroki - zapowiedział rzecznik rządu.

- Będziemy chcieli wdrożyć właściwe zmiany w wymiarze sprawiedliwości, które mają zdemokratyzować wymiar sprawiedliwości, mają przyspieszyć postępowania, mają przyczynić się do większej transparentności i uczciwości tego środowiska, które dotychczas było poza jakąkolwiek kontrolą demokratyczną - podkreślił rzecznik rządu.

Pytany, czy będzie próba odrzucenia prezydenckiego weta, Bochenek oświadczył, że trzeba będzie to przeanalizować. Przypominał, że trwają właśnie wakacje parlamentarne. - Zobaczymy, jaka będzie decyzja na początku nowego sezonu politycznego we wrześniu. To oczywiście zależy od tego, czy uda się zgromadzić odpowiednią większość do odrzucenia weta - dodał.

d3iiu52

Podziel się opinią

Share
d3iiu52
d3iiu52
Więcej tematów