Trwa ładowanie...

Ryszard Petru: każda "jedynka" ma obowiązek wpłaty 30 tys. zł na kampanię

- Każda osoba, która u mnie startuje z 1. miejsca, ma obowiązek wpłaty 30 tys. zł na kampanię ogólnopolską - powiedział w "Kontrwywiadzie" RMF FM lider Nowoczesnej Ryszard Petru, pytany o finansowanie kampanii swojego ugrupowania.
Share
Ryszard Petru
Ryszard PetruŹródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
d1aqinq

Petru powiedział, że głównym źródłem pieniędzy na kampanię są wpłaty przez internet. - Nie ma możliwości, żeby jedna osoba wpłaciła więcej niż 43 700 złotych - zaznacza.

- Jeśli rozliczyć tę kampanię, to jest najtańsza ze wszystkich - podkreślił. - To nie są miliony, to są dużo mniejsze pieniądze. Robimy wszystkie konwencje nieporównywalnie taniej niż Platforma i PiS - dodał.

- Nie szastam pieniędzmi państwowymi, tak jak szastają duże partie, bo nie mam takich pieniędzy - powiedział Petru. - W Polsce są bardzo jasne i przejrzyste zasady finansowania na tym etapie. Nie mam żadnych pieniędzy z budżetu. Tamci powinni się wytłumaczyć, jak wydają te pieniądze z budżetu - stwierdził Petru.

Petru dodał, że jestem zwolennikiem jawnego finansowania kampanii wyborczych. Nie zdradził jednak, kto sfinansował kampanię Nowoczesnej. - Nie wiem do końca na tym etapie, kto przelał - podkreślił. Dodał, że do tej pory sprawdzane jest tylko to, czy wpłacający nie przekroczyli limitu. - Musi być to wszystko zgodne z prawem. Ale to wszystko będzie rozliczone w ramach kampanii wyborczej - wyjaśnił.

d1aqinq

Podziel się opinią

Share
d1aqinq
d1aqinq
Więcej tematów