Trwa ładowanie...
d2ud4pn

Ruda Śląska. Wstrząs w kopalni Ruda. Czterech górników rannych

W kopalni Ruda w Rudzie Śląskiej, na głębokości tysiąca metrów, doszło do silnego wstrząsu. Obrażenia odniosło czterech górników.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wstrząs w kopalni Ruda. Czterech górników rannych
Wstrząs w kopalni Ruda. Czterech górników rannych (Wikimedia Commons CC BY, Fot: Klaumich49)
d2ud4pn

Do wstrząsu o sile 2,6 st. Richtera doszło w poniedziałek, po godz. 17. Ognisko wstrząsu znajdowało się tysiąc metrów pod ziemią, w kopalni Ruch Bielszowice - jednej z trzech części kopalni Ruda - informuje rmf24.pl.

Zobacz także: Wstrząs w kopalni Bielszowice w Mikołowie. Sześciu górników nadal jest w szpitalu

W rejonie wstrząsu znajdowało się 4 górników, którzy wykonywali tzw. wnękę technologiczną. Zostali lekko ranni.

d2ud4pn

- Trzej pracownicy, u których stwierdzono stłuczenia, zostali już wypisani do domu. Natomiast pracownik, który ma złamaną nogę, przebywa dalej w Szpitalu Miejskim w Rudzie Ślaskiej. Na dziś zaplanowany ma zabieg - poinformował we wtorek portal netTG.pl Tomasz Głogowski, rzecznik prasowy Polskiej Grupy Górniczej, do której należy kopalnia Ruda.

Zobacz także: Tragedia w Bytomiu. Przysypany górnik z kopalni Bobrek nie żyje

Okoliczności tego wypadku zbada Okręgowy Urząd Górniczy w Gliwicach, pod nadzorem Wyższego Urzędu Górniczego w Katowicach. Na razie jednak, ze względu na możliwość wystąpienia wstrząsów wtórnych, nie ma możliwości przeprowadzenia wizji lokalnej.

Od początku 2020 roku w kopalniach węgla kamiennego na terenie Polski doszło już do 267 wypadków, w tym dwóch śmiertelnych.

Źródło: rmf24.pl, netTG.pl

d2ud4pn

Podziel się opinią

Share
d2ud4pn
d2ud4pn
Więcej tematów