Trwa ładowanie...
d21vrkd

Tragedia w Bytomiu. Przysypany górnik z kopalni Bobrek nie żyje

Nie żyje górnik, który w poniedziałek został przysypany skałami stropowymi. Do tragedii doszło w kopalni Bobrek w Bytomiu. Akcja na miejscu zdarzenia trwała blisko 10 godzin.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bytom. Kopalnia Bobrek. Przysypany 41-letni górnik nie żyje.
Bytom. Kopalnia Bobrek. Przysypany 41-letni górnik nie żyje. (East News, Fot: LUCYNA NENOW / POLSKA PRESS)
d21vrkd

Wiadomość o śmierci 41-letniego górnika podano przed godziną 23 w poniedziałek.

Bytom. Górnik z kopalni Bobrek nie żyje

- Prowadzona pod ziemią reanimacja pracownika nie przyniosła rezultatu - powiedział w rozmowie z rmf24.pl rzecznik Węglokoksu Jarosław Latacz.

d21vrkd

Początkowo ratownicy mieli kontakt głosowy z przysypanym mężczyzną. Przed odkopaniem górnika musieli zabezpieczyć strop, gdy się z tym uporali i dotarli do 41-latka, ten już nie żył. Pod ziemią próbowali jeszcze reanimacji.

Czytaj też: Tragedia w Bytomiu. Trzy ciała w kamienicy

Zobacz też: Politycy w obliczu koronawirusa. Sondaż IBSP dla programu WP #Newsroom

Bytom. Wypadek w kopalni Bobrek

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło w poniedziałek przed południem na głębokości około 840 metrów pod ziemią. Jak informował WUG (Wyższy Urząd Górniczy) oraz spółka Węglokoks, odpowiedzialna za kopalnię Bobrek, trzech pracowników zajmowało się wymianą rury w pobliżu podziemnego osadnika. W pewnym momencie doszło do załamania się fragmentu oraz obudowy wału.

d21vrkd

Początkowo mówiono o trzech zasypanych osobach, jednak dwóm górnikom udało się wydostać z rumowiska. Nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Trzeci górnik nie był w stanie o własnych siłach wydostać się z pod zwałów stropu.

Aby do niego dotrzeć, konieczne było stworzenie specjalnej konstrukcji, która zabezpieczyła strop przed ponownym zawaleniem. Było to konieczne, ponieważ naruszenie skał, które zasypały chodnik, bez ich zabezpieczenia mogłoby grozić zasypaniem ratowników idących do 41-latka.

Źródło: RMF FM

Czytaj również: Bytom. Pożar składowiska odpadów. Kłęby czarnego dymu nad Stroszkiem

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl.Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d21vrkd

Podziel się opinią

Share
d21vrkd
d21vrkd