Trwa ładowanie...

Tragedia w Bytomiu. Przysypany górnik z kopalni Bobrek nie żyje

Nie żyje górnik, który w poniedziałek został przysypany skałami stropowymi. Do tragedii doszło w kopalni Bobrek w Bytomiu. Akcja na miejscu zdarzenia trwała blisko 10 godzin.

Tragedia w Bytomiu. Przysypany górnik z kopalni Bobrek nie żyjeŹródło: East News, fot: LUCYNA NENOW / POLSKA PRESS
dq9fbob
dq9fbob

Wiadomość o śmierci 41-letniego górnika podano przed godziną 23 w poniedziałek.

Bytom. Górnik z kopalni Bobrek nie żyje

- Prowadzona pod ziemią reanimacja pracownika nie przyniosła rezultatu - powiedział w rozmowie z rmf24.pl rzecznik Węglokoksu Jarosław Latacz.

Początkowo ratownicy mieli kontakt głosowy z przysypanym mężczyzną. Przed odkopaniem górnika musieli zabezpieczyć strop, gdy się z tym uporali i dotarli do 41-latka, ten już nie żył. Pod ziemią próbowali jeszcze reanimacji.

Zobacz też: Politycy w obliczu koronawirusa. Sondaż IBSP dla programu WP #Newsroom

Bytom. Wypadek w kopalni Bobrek

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło w poniedziałek przed południem na głębokości około 840 metrów pod ziemią. Jak informował WUG (Wyższy Urząd Górniczy) oraz spółka Węglokoks, odpowiedzialna za kopalnię Bobrek, trzech pracowników zajmowało się wymianą rury w pobliżu podziemnego osadnika. W pewnym momencie doszło do załamania się fragmentu oraz obudowy wału.

dq9fbob

Początkowo mówiono o trzech zasypanych osobach, jednak dwóm górnikom udało się wydostać z rumowiska. Nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Trzeci górnik nie był w stanie o własnych siłach wydostać się z pod zwałów stropu.

Aby do niego dotrzeć, konieczne było stworzenie specjalnej konstrukcji, która zabezpieczyła strop przed ponownym zawaleniem. Było to konieczne, ponieważ naruszenie skał, które zasypały chodnik, bez ich zabezpieczenia mogłoby grozić zasypaniem ratowników idących do 41-latka.

Źródło: RMF FM

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl.Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

dq9fbob
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dq9fbob
Więcej tematów