Trwa ładowanie...
d4kr4tf

Rozszczelnienie zbiornika z gazem - zablokowana "wiślanka"

Rozszczelnienie zbiornika autogazu w pobliżu
stacji benzynowej w Skoczowie w województwie śląskim było przyczyną
zablokowania tam ok. godziny 12.00 drogi krajowej nr 81,
wiodącej z Katowic w kierunku Wisły (popularnie nazywanej
wiślanką).

Share
d4kr4tf

Jak poinformował oficer dyżurny śląskiej drogówki, zablokowane zostały obie jezdnie trasy DK-81. Nikomu nic się nie stało, na miejscu pracują strażacy. Nie wiadomo, jak długo potrwają utrudnienia.

Według rzeczniczki śląskiej straży pożarnej Anety Gołębiowskiej, rozszczelnienie nastąpiło prawdopodobnie w obrębie połączenia zbiornika o objętości 7,5 tys. metrów sześciennych z dystrybutorami. Na szczęście nie doszło do pożaru. Ze stacji benzynowej i okolicznych budynków ewakuowano ponad 50 osób. Prócz "wiślanki" zablokowano również okoliczne ulice.

Do akcji - po zgłoszeniu o godz. 11.38 - skierowano dotąd 22 zastępy straży pożarnej. Strażacy rozpoczęli schładzanie zbiornika wodą i przy pomocy policji zabezpieczyli okoliczny teren. Po przybyciu plutonu ratownictwa chemicznego z Bielska-Białej wchodzący w jego skład specjaliści rozpoczęli analizę możliwości dalszych działań.

d4kr4tf

Policja wytyczyła objazdy. Ruch ciężarowy od strony Katowic już w Pawłowicach kierowany jest na drogę wojewódzką nr 938 w kierunku Cieszyna i dalej trasą S-1; kierowcy samochodów osobowych mogą też zjechać z "wiślanki" w Ochabach i dostać się do Skoczowa równoległą drogą lokalną.

Od strony Cieszyna i Wisły ruch tranzytowy na DK-81 jest blokowany już na wysokości skrzyżowania z trasą S-1. Kierowcy samochodów osobowych mogą jechać w kierunku Ochab trasami lokalnymi. Ciężarówki kierowane są w stronę Katowic przez Cieszyn lub Bielsko-Białą.

d4kr4tf

Podziel się opinią

Share
d4kr4tf
d4kr4tf
Więcej tematów