Trwa ładowanie...

Rozpoczęły się manewry rosyjskich wojsk Centralnego Okręgu Wojskowego

Ponad 65 tys. żołnierzy, 5,5 tys. pojazdów wojskowych, 180 samolotów i 80 śmigłowców bojowych bierze udział w rozpoczętych manewrach wojsk Centralnego Okręgu Wojskowego (COW) Federacji Rosyjskiej.

Share
Rozpoczęły się manewry rosyjskich wojsk Centralnego Okręgu Wojskowego
Źródło: AFP, fot: Dmitry Serebryakov
d2aix29

Dane te podał szef Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych FR generał Walerij Gierasimow, cytowany przez agencję Interfax. O samych ćwiczeniach, które potrwają do 28 czerwca, wcześniej poinformował minister obrony Siergiej Szojgu.

Według Szojgu niezapowiedziane manewry zarządził prezydent Władimir Putin. Mają one na celu sprawdzenie gotowości bojowej sił COW. Okręg ten obejmuje Powołże, Ural i Zachodnią Syberię. Jego dowództwo znajduje się w Jekaterynburgu.

Generał Gierasimow przekazał, że ćwiczenia odbywają się na poligonach Tockoje, Czebarkulski i Jurginski w obwodach samarskim, czelabińskim i kemerowskim. Uczestniczą w nich pododdziały 2. i 41. armii.

d2aix29

Najbliżej Ukrainy, gdzie w jej wschodnich regionach od połowy kwietnia trwają walki sił rządowych z prorosyjskimi separatystami, usytuowany jest poligon Tockoje, który leży w odległości około 1,5 tys. km od granicy rosyjsko-ukraińskiej.

Interfax poinformował, że Szojgu rozkazał dowództwu stacjonującej w Iwanowie, 250 km na północny wschód od Moskwy, 98. dywizji powietrznodesantowej przerzucenie jej samolotami do obwodu czelabińskiego i desantowanie na odległym o 1,5 tys. km poligonie Czebarkulski.

d2aix29

Podziel się opinią

Share
d2aix29
d2aix29
Więcej tematów