Trwa ładowanie...
d3sito4

Rozmowa z Morawieckim. Gersdorf ujawnia szczegóły

Po tajemniczym spotkaniu Mateusza Morawieckiego z Małgorzatą Gersdorf. Głos zabrała nieuznawana przez PiS prezes Sądu Najwyższego. - Moje stanowisko nie uległo zmianie. Przedstawiłam warunki - podkreśliła.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Małgorzata Gersdorf mówiła o spotkaniu z premierem
Małgorzata Gersdorf mówiła o spotkaniu z premierem (eastnews)
d3sito4

Do spotkania premiera Morawieckiego z Gersdorf doszło w środę w gabinecie prezes. Rozmowa trwała ok. 30 minut. Doszło do niej z inicjatywy premiera.

Komentarze po spotkaniu były enigmatyczne. Tematu rozmowy nie chciała ujawnić nieuznawana przez PiS prezes Sądu Najwyższego. Powiedziała tylko, że "spotkanie nic nie zmieniło".

Rano Małgorzata Gesdorf zdecydowała się ujawnić więcej szczegółów.

d3sito4

- To spotkanie rzeczywiście wczoraj się odbyło. Przedstawiałam swoje stanowisko co do naszych warunków minimalnych, brzegowych i to stanowisko SN i moje nie uległo w żadnym zakresie zmianie - podreśliła.

Powiedziała także, że "to są takie warunki, że wszyscy zwolnieni sędziowie z uwagi na 65. rok życia będą powracać na swoje stanowisko". - Ja pozostaję nadal I prezesem SN z mocy Konstytucji, bez warunków - dodała. Podniosła również, że "należy przywrócić konstytucyjny charakter KRS-u i procedowania w KRS".

Premier gotów do ustępstw?

Obóz władzy rozważa ustępstwa w sprawie zmian w Sądzie Najwyższym - wynika z informacji Onetu. W grę ma wchodzić taka zmiana prawa, by pozostawić na stanowisku I prezes SN prof. Małgorzatę Gersdorf.

d3sito4

Przypomnijmy, że zgodnie z nową ustawą o Sądzie Najwyższym, sędziowie SN, którzy skończyli 65 lat, przeszli z mocy prawa w stan spoczynku. Mogą dalej orzekać, jeśli złożyli stosowne dokumenty, a prezydent Andrzej Duda wyraził na to zgodę. Oświadczenia na ręce prezydenta nie złożyła I prezes SN Małgorzata Gersdorf. Podkreśla, że jej kadencja zgodnie z konstytucją trwa 6 lat - do 2020 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Tragedia w Szaflarach. Zobacz jak wyglądał eksperyment procesowy

d3sito4

Podziel się opinią

Share
d3sito4
d3sito4
Więcej tematów