Trwa ładowanie...

Rozbito kolejną zorganizowaną grupę przestępczą [MOCNE WIDEO]

Podejrzanie o rozboje. "Znaleziono prawie 3 kilogramy heroiny"

Rozbito kolejną zorganizowaną grupę przestępczą [MOCNE WIDEO]
d2sntab
d2sntab

Stołeczni policjanci z wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw wspólnie z prokuratorami Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga w Warszawie rozpracowali zorganizowaną grupę przestępczą.

Wczoraj rano zatrzymani zostali czterej mężczyźni podejrzani o rozboje. U jednego z nich policjanci znaleźli prawie 3 kilogramy heroiny. Zatrzymania to kontynuacja działań z kwietnia 2014 roku. Wówczas miała miejsce pierwsza akcja policji.

Wszystko zaczęło się w czerwcu 2013 roku. Sprawcy wtargnęli do jednego z domów i dokonali rozboju na starszym małżeństwie. Przy pomocy plastikowej opaski, krawata i firanki związali domowników. Zażądali wydania kosztowności i pieniędzy. Kiedy kobieta odmówiła, została brutalnie pobita. Zmarła na skutek odniesionych obrażeń. Z domu przestępcy zabrali złotą biżuterię, pieniądze, obrazy i broń palną. Pokrzywdzony mężczyzna z urazami głowy trafił do szpitala.

Na początku kwietnia br. policjanci na terenie Mokotowa zatrzymali trzech mężczyzn, jednego podejrzanego o zabójstwo oraz dwóch podejrzewanych o kradzież z włamaniem.Tego samego dnia zatrzymano kolejnych 12 osób. Łącznie do policyjnych cel trafiło 15 zatrzymanych. Na podstawie zebranych materiałów w sprawie, sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy wobec 33-letniego Jarosława K. oraz 24-letnich Piotra D. i Krzysztofa P. podejrzanych o dokonanie zabójstwa.

d2sntab

Kolejną akcję policjanci przeprowadzili wczoraj rano. Funkcjonariusze niemal jednocześnie wkroczyli do kilku mieszkań na terenie Warszawy i jednego z ościennych powiatów. Policjanci zatrzymali Sebastiana W. (22 l.), Bogdana W. (56 l.), Artura B. (56 l.) oraz Mariana T. (52 l.). Wszyscy są podejrzani o napad rabunkowy na właściciela jednego z warszawskich lombardów, do którego doszło w 2012 roku. Zgodnie z kodeksem karnym za rozbój grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat. Dodatkowo śledczy zarzucają Sebastianowi W. udział w napadzie z czerwca 2013 roku podczas którego jedna z ofiar zmarła na skutek odniesionych obrażeń.

Artur B. jest szczególnie znany stołecznym policjantom. Był wcześniej zatrzymany i skazany za przemyt narkotyków oraz za przynależność do grupy pruszkowskiej. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli 3 kilogramy heroiny oraz sprzęt służący do porcjowania narkotyków. Wszystko to zostało zabezpieczone jako dowód w sprawie. Mężczyzna będzie odpowiadał także za posiadanie znacznej ilości środków odurzających oraz jak wynika z ustaleń śledczych, prawdopodobnie za przygotowanie do wprowadzenia ich do obrotu. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.* Zobaczcie wideo z akcji policji!*

d2sntab
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2sntab
Więcej tematów