Trwa ładowanie...

Rosyjskie media: w Donbasie są polscy żołnierze

• Rosyjska agencja Regnum, a za nią portale informacyjne, twierdzą, że w Mariupolu widziano polskich żołnierzy
• Według dowodzącego oddziałami donieckich separatystów Eduarda Basurina, "kijowska junta wykorzystuje najemników, aby utrzymać pozycje na południowym wschodzie Ukrainy"

Share
Rosyjskie media: w Donbasie są polscy żołnierze
Źródło: WP, fot: Konrad Żelazowski
d2kpyvh

Tekst opatrzono fotografią z filmu "Ogniem i mieczem", na której widać głównych bohaterów: Skrzetuskiego, Wołodyjowskiego, Zagłobę i Podbipiętę w trakcie oblężenia Zbaraża

Jak przekonuje agencja Regnum, wywiad separatystów z samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej zauważył w leżącym tuż przy linii frontu mieście Mariupol polskich żołnierzy. Skąd wiadomo, że to Polacy i ilu ich jest, o tym już agencja nie wspomina. Za to powtarza za antyukraińską propagandą, że Kijów wykorzystuje do walki z separatystami najemników z całego świata.

Półtora roku temu, gdy w Donbasie trwały najbardziej zacięte walki, prorosyjscy separatyści przekonywali, że to po ich stronie walczą najemnicy, w tym Polacy. Mówił o tym Polskiemu Radiu Konstantin Dołgow związany z "Frontem Ludowym Noworosji". Ani wtedy, ani dziś nikt rewelacji podawanych przez samozwańczych dowódców nie potwierdził.

W jednym z programów rosyjskiej telewizji państwowej ówczesny dyrektor biura informacyjnego NATO w Moskwie Robert Pszczel zapytany o to, jak w Polsce komentuje się informacje o śmierci polskich żołnierzy poległych w Donbasie, odparł, że na takie kłamstwa nawet nie warto reagować.

d2kpyvh

Podziel się opinią

Share
d2kpyvh
d2kpyvh
Więcej tematów