Trwa ładowanie...
27-10-2014 16:23

Rosyjski dziennikarz jest związany z wywiadem?

Polskie służby podejrzewają rosyjskiego dziennikarza o związki z wywiadem - ustaliła Informacyjna Agencja Radiowa. Potwierdziły się informacje z piątku o tym, że to Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego wnioskowała do MSZ o nie przedłużenie akredytacji Leonidowi Swiridowowi.

Rosyjski dziennikarz jest związany z wywiadem?Źródło: WP.PL, fot: Andrzej Hulimka
d13v604
d13v604

To, że dziennikarz RIA Novosti został pozbawiony akredytacji polskiego MSZ na wniosek ABW, potwierdził na antenie radiowej Jedynki Grzegorz Schetyna. Szef dyplomacji nie chciał mówić o szczegółach tej sprawy. - Był wniosek ABW. Tyle i aż tyle - skomentował krótko Grzegorz Schetyna.

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego odmawia jakichkolwiek informacji w sprawie Swiridowa. Nieoficjalnie funkcjonariusz jednej ze służb przyznał w rozmowie z IAR, że sytuacja jest poważna. W kręgu zainteresowań rosyjskiego dziennikarza były osoby ze świata polityki, ale także ludzie mediów.

Zdaniem informatora IAR, Leonid Swiridow zajmował się "białym wywiadem". Służby mają na jego temat dużo materiałów, stąd wniosek o nie przedłużanie mu akredytacji w Polsce. Teraz należy spodziewać się odpowiedzi Moskwy. - I ona będzie - uważa były premier, Jerzy Buzek. Polityk powiedział, że to jest naturalna reakcja.

- Oni czują się winni i będą chcieli pokazać, że my też mamy swoje winy i tak zawsze jest, kiedy wykryjemy szpiegów - powiedział były przewodniczący Parlamentu Europejskiego. Bez akredytacji rosyjski dziennikarz nie będzie mógł wykonywać zawodu na terenie Polski. Nie wiadomo, czy wyjedzie z Warszawy, gdzie dotąd mieszkał i pracował.

d13v604
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13v604
Więcej tematów