Trwa ładowanie...
d3858tl
Rosyjscy żołnierze "ozdabiają" bomby zrzucane w Syrii
x-news/TVN 24

Rosyjscy żołnierze "ozdabiają" bomby zrzucane w Syrii

Rosyjskie ministerstwo obrony opublikowało wideo, pokazujące jak żołnierze sił powietrznych "ozdabiają" bomby, które miały zostać zrzucone na pozycje Państwa Islamskiego. Nagranie pochodzi z bazy rosyjskiego lotnictwa w Hmeimim w Syrii. Napisy głoszą: "Za naszych" oraz "Za Paryż".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3858tl

Od 17 listopada Rosja zintensyfikowała naloty na pozycje dżihadystów. Nastąpiło to po przyznaniu się przez Państwo Islamskie do zamachu na rosyjski samolot pasażerski, który rozbił się na półwyspie Synaj. Minister obrony Siergiej Szojgu powiedział ponadto, że rosyjskie lotnictwo w ciągu czterech dni zniszczyła ponad 820 obiektów przeciwnika.

Szojgu zapewnił, że grupy bojowników w Syrii ponoszą "znaczne straty". Według podanych przez niego liczb lotnictwo rosyjskie zniszczyło 23 obozy szkoleniowe, 19 zakładów produkujących broń i materiały wybuchowe oraz 47 składów broni i magazynów.

d3858tl

Minister wyjaśnił również, że w operacji w Syrii uczestniczy 10 okrętów rosyjskiej floty wojennej. Sześć z tych okrętów znajduje się na Morzu Śródziemnym.

17 listopada Rosja wykorzystała do atakowania wybranych celów w Syrii bombowce strategiczne i pociski manewrujące woda-ziemia. Te ostatnie wystrzelone zostały z rosyjskich okrętów na Morzu Śródziemnym, według mediów rosyjskich - z okrętu podwodnego.

W ostrzale pozycji ISIS wzięły udział również okręty operujące na Morzu Kaspijskim

d3858tl

Podziel się opinią

Share
d3858tl
d3858tl
Więcej tematów