Trwa ładowanie...

Rosja wysyła pomoc do kopalni w Doniecku

Rosja wysyła pomoc humanitarną i specjalistów na miejsce katastrofy górniczej na wschodzie Ukrainy. Przedwczoraj w kopalni imienia Zasiadki w Doniecku doszło do wybuchu metanu. Zginęło 33 górników.

Share
Rosja wysyła pomoc do kopalni w Doniecku
Źródło: Wikimedia Commons, fot: Yakudza
d1q4ckr

Rosyjskie Ministerstwo do Spraw Nadzwyczajnych wysłało do Doniecka 18 specjalistów, w tym lekarzy i psychologów. Grupa ma udzielić wsparcia rodzinom ofiar, między innymi w trakcie uroczystości pogrzebowych. Rosja dostarczy też 40 ton pomocy humanitarnej i sprzętu ratowniczego dla kopalni.

Samolot IŁ-76 z ratownikami i sprzętem poleci z Moskwy do Rostowa nad Donem. Do Doniecka ratownicy i pomoc humanitarna dotrą drogą lądową.

Największa katastrofa w historii Ukrainy

Kopalnia imienia Zasiadki w Doniecku jest miejscem, gdzie regularnie dochodzi do katastrof górniczych ze względu na bardzo trudne warunki wydobycia, które jest prowadzone na wyjątkowo dużej głębokości przy dużym zagrożeniu eksplozją metanu.

W 2007 roku w wyniku wybuchu gazu zginęło tam 101 górników. Była to największa katastrofa w historii niepodległej Ukrainy. W 1999 roku zginęło 50 górników, a 2 lata później 55.

d1q4ckr

Podziel się opinią

Share
d1q4ckr
d1q4ckr
Więcej tematów