Trwa ładowanie...
dw44w9g
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rosja tworzy operacyjne bazy antyterrorystyczne. Putin zbroi się na wojnę z IS

• Władimir Putin nakazał utworzyć kilka operacyjnych baz antyterrorystycznych
• Powstaną one w Murmańsku, Kaspijsku i Pietropawłowsku Kamczackim
• Mają spełniać funkcję "kwater głównych" sił antyterrorystycznych
• Rosja planuje zbudować bazy antyterrorystyczne także na Cyprze
• Wszystko to w ramach walki tzw. Państwem Islamskim
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Władimir Putin
Władimir Putin (AFP, Fot: KIRILL KUDRYAVTSEV)
dw44w9g

Prezydent Rosji Władimir Putin nakazał utworzyć kilka operacyjnych baz antyterrorystycznych w rejonach nadmorskich, między innymi w Murmańsku, Kaspijsku i Pietropawłowsku Kamczackim - poinformowały służby prasowe Kremla.

Bazy, które mają spełniać funkcję "kwater głównych" sił antyterrorystycznych, mają powstać w Kaspijsku nad Morzem Kaspijskim, na wschodzie w Pietropawłowsku Kamczackim nad Morzem Beringa i Jużnosachalińsku na wyspie Sachalin na Pacyfiku, na północnym zachodzie w Murmańsku nad Morzem Barentsa oraz na Krymie w Symferopolu nad Morzem Czarnym.

W bazach będą organizowane i planowane operacje antyterrorystyczne na terenie Rosji i na jej wodach terytorialnych, a także "na innych terytoriach morskich" - głosi komunikat, jaki otrzymały rosyjskie media.

Na początku grudnia rosyjskie media pisały też o tym, że Rosja planuje zbudować bazy antyterrorystyczne także na Cyprze. Wszystko w ramach walki z tak zwanym Państwem Islamskim.

dw44w9g

Podziel się opinią

Share

dw44w9g

dw44w9g
Więcej tematów