Trwa ładowanie...
djddipx

Rosja tworzy operacyjne bazy antyterrorystyczne. Putin zbroi się na wojnę z IS

• Władimir Putin nakazał utworzyć kilka operacyjnych baz antyterrorystycznych • Powstaną one w Murmańsku, Kaspijsku i Pietropawłowsku Kamczackim • Mają spełniać funkcję "kwater głównych" sił antyterrorystycznych • Rosja planuje zbudować bazy antyterrorystyczne także na Cyprze • Wszystko to w ramach walki tzw. Państwem Islamskim
Share
Władimir Putin
Władimir PutinŹródło: AFP, Fot: KIRILL KUDRYAVTSEV
djddipx

Prezydent Rosji Władimir Putin nakazał utworzyć kilka operacyjnych baz antyterrorystycznych w rejonach nadmorskich, między innymi w Murmańsku, Kaspijsku i Pietropawłowsku Kamczackim - poinformowały służby prasowe Kremla.

Bazy, które mają spełniać funkcję "kwater głównych" sił antyterrorystycznych, mają powstać w Kaspijsku nad Morzem Kaspijskim, na wschodzie w Pietropawłowsku Kamczackim nad Morzem Beringa i Jużnosachalińsku na wyspie Sachalin na Pacyfiku, na północnym zachodzie w Murmańsku nad Morzem Barentsa oraz na Krymie w Symferopolu nad Morzem Czarnym.

W bazach będą organizowane i planowane operacje antyterrorystyczne na terenie Rosji i na jej wodach terytorialnych, a także "na innych terytoriach morskich" - głosi komunikat, jaki otrzymały rosyjskie media.

Na początku grudnia rosyjskie media pisały też o tym, że Rosja planuje zbudować bazy antyterrorystyczne także na Cyprze. Wszystko w ramach walki z tak zwanym Państwem Islamskim.

djddipx

Podziel się opinią

Share
djddipx
djddipx
Więcej tematów