Trwa ładowanie...
d2t66ba

Rosja przerzuca kolejną brygadę na ukraińską granicę

• Interfax: nowa baza powstanie w miejscowości Wałujki w obwodzie biełgorodzkim
• Wcześniej agencja RBK poinformowała o przerzuceniu innej brygady zmechanizowanej do miejscowości Klińce - w tym samym obwodzie, ale w pobliżu granicy z Białorusią
• Eksperci twierdzą, że w ten sposób Moskwa odpowiada na decyzję NATO o rozmieszczeniu dodatkowych batalionów wzdłuż granic Federacji Rosyjskiej
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rosja przerzuca kolejną brygadę na ukraińską granicę
(mil.ru)
d2t66ba

Wałujki leżą 15 kilometrów od ukraińskiej granicy. Według agencji Interfax, wkrótce będzie tam stacjonowała 23 Gwardyjska Brygada Zmechanizowana. Natomiast Klińce znajdują się zaledwie 5 kilometrów od granic Białorusi i już przerzucono tam część sprzętu oraz żołnierzy 28 Jekaterynburskiej Brygady Zmotoryzowanej.

Źródła zbliżone do rosyjskiego Sztabu Generalnego twierdzą, że do grudnia, w rejonie zachodnich granic Rosji mają zostać utworzone trzy nowe dywizje.

Agencja Interfax przekonuje, powołując się na anonimowych informatorów, że dyslokację rosyjskich oddziałów należy traktować jako odpowiedź Moskwy na wzmożoną aktywność NATO w pobliżu granic Federacji.

Rosyjscy dziennikarze przypominają przy okazji niedawne oświadczenie polskiego ministra obrony Antoniego Macierewicza, który zapowiedział, że NATO rozmieści we wschodniej Europie cztery bataliony. Ich zadaniem byłoby powstrzymanie pierwszego uderzenia Rosji - w przypadku rozpoczęcia konfliktu zbrojnego.

d2t66ba

Podziel się opinią

Share
d2t66ba
d2t66ba
Więcej tematów