Trwa ładowanie...

Rafał Dutkiewicz nie wystartuje w kolejnych wyborach samorządowych na prezydenta Wrocławia

• Prezydent poinformował o tym podczas sesji Rady Miasta Wrocławia

• Dutkiewicz podkreślił, że będzie pracował nad "odnową Wrocławia" do 2018 r.

• Rzecznik wrocławskiego magistratu: nie podał motywów swojej decyzji

• Rafał Dutkiewicz rządzi Wrocławiem czwartą kadencję

Rafał Dutkiewicz nie wystartuje w kolejnych wyborach samorządowych na prezydenta WrocławiaŹródło: Agencja Gazeta/Wojciech Nekanda Trepka
d10rquk
d10rquk

Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz nie będzie ubiegał się o reelekcję w wyborach samorządowych w 2018 r. Prezydent poinformował o tym podczas sesji Rady Miasta Wrocławia. - Prezydent nie podał motywów swojej decyzji - wyjaśnił rzecznik wrocławskiego magistratu Arkadiusz Filipowski.

Dutkiewicz w oświadczeniu wygłoszonym do miejskich radnych podkreślił, że w roku 2016, w którym Wrocław pełni tytuł Europejskiej Stolicy Kultury (ESK), jest dla miasta rokiem wspaniałym. - Jestem dumny z tego, że rok ESK ufundował Wrocławiowi tak wspaniały rozwój. Kiedyś nam się wydawało, że ESK będzie zwieńczeniem, dziś widzimy, że jest początkiem. Ciąg dalszy wyznaczy ekologiczny rozwój Wrocławia, czego symboliczny świadectwem jest aplikacja, którą skierowaliśmy do Brukseli - start w konkursie na Zieloną Stolicę Europy - mówił.

Prezydent dodał, że Wrocław jest miastem wspaniałym, ale są w nim także napięcia. - Również w 2016 r. są w nim nadmierne i niepotrzebne napięcia. Napięcia te pokazują, że projekt Polska i projekt Wrocław potrzebują odnowy kulturalnej, społecznej i politycznej. Będziemy kształtować, tę odnowę - zapowiedział.

Prezydent Wrocławia nie wystartuje w wyborach. Kogo poprze w głosowaniu?

Podkreślił, że będzie pracował nad "odnową Wrocławia" do 2018 r., do wyborów samorządowych. - Ja w tych wyborach startować nie będę. Z pewnością pojawią się kandydaci. Oświadczam, że nie będę ich oceniał. Być może jedną z tych osób będę popierał przed wyborami roku 2018 - zadeklarował Dutkiewicz.

d10rquk

Prezydent Wrocław w swoim oświadczeniu podkreślił także, że ceni sobie bardzo otwartość, tolerancję i szacunek dla mniejszych, słabszych i innych. - Szacunek dla mniejszości etnicznych, religijnych, a także seksualnych. Cenię otwartość na dyskusje i na inne światopoglądy. Chcę również powiedzieć, że we Wrocławiu dobrze wiemy, że są granice tolerancji. Nie wolno tolerować nienawiści, rasizmu i nacjonalizmu - oświadczył.

Rafał Dutkiewicz rządzi Wrocławiem czwartą kadencję. Po raz pierwszy został wybrany na prezydenta Wrocławia w 2002 r. Zwyciężył wówczas w drugiej turze z kandydatką SLD-UP Lidią Geringer de Oedenberg. W 2006 r. wygrał już w pierwszej turze zdobywając ponad 84 proc. głosów. W 2010 r. również objął fotel prezydenta Wrocławiu po zwycięstwie w drugiej turze. Zdobył wówczas 72 proc. głosów. W ostatnich wyborach w 2014 r. Dutkiewicz w drugiej turze wygrał z kandydatką PiS Mirosławą Stachowiak-Różecką.

d10rquk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d10rquk
Więcej tematów