Trwa ładowanie...

Radosław Sikorski pogratulował Andrzejowi Dudzie: życzę spełnienia obietnic wyborczych

Marszałek sejmu Radosław Sikorski pogratulował Andrzejowi Dudzie zwycięstwa w wyborach prezydenckich. - Życzę mu dobrej prezydentury i spełnienia obietnic wyborczych - dodał. Poinformował, że zaprzysiężenie Dudy na prezydenta przed Zgromadzeniem Narodowym odbędzie się 6 sierpnia.

Share
Radosław Sikorski pogratulował Andrzejowi Dudzie: życzę spełnienia obietnic wyborczych
Źródło: PAP, Fot: Paweł Supernak
d3xt8qw

- Życzę (Andrzejowi Dudzie)
dobrej prezydentury i spełnienia obietnic wyborczych. Prezydent Bronisław Komorowski dobrze przysłużył się Polsce, ale werdykt wyborców jest rzeczą świętą, cieszę się, że tym razem nie ma oskarżeń o jakość wyborów. Będę pilnował, aby procedury przekazania władzy odbyły się sprawnie, z godnością, na jaką stać naszą demokrację - powiedział Sikorski na konferencji prasowej w sejmie.

- Przewiduję zaprzysiężenie prezydenta elekta na prezydenta przed Zgromadzeniem Narodowym w dniu 6 sierpnia - zapowiedział marszałek sejmu.

d3xt8qw

Andrzej Duda, zdobywając w niedzielnej II turze wyborów 51,55 proc. głosów, został wybrany na prezydenta - ogłosiła PKW, podając oficjalne wyniki głosowania. Konkurenta Dudy, urzędującego prezydenta Bronisława Komorowskiego, poparło 48,45 proc. wyborców.

Zobacz również: Czy Niemcy słusznie obawiają się nowego prezydenta?

d3xt8qw

Podziel się opinią

Share
d3xt8qw
d3xt8qw
Więcej tematów