Trwa ładowanie...

Przyznali certyfikaty dla "Miejsc Przyjaznych Seniorom"

Zobaczcie, które miejsca w Warszawie są najbardziej przyjazne starszym osobom.

Przyznali certyfikaty dla "Miejsc Przyjaznych Seniorom"
d10frkv
d10frkv

Warszawskie "Miejsca Przyjazne Seniorom" - m.in. urzędy dzielnic, kina, teatry, biblioteki i kawiarnie, w których standard obsługi starszych osób jest wysoki otrzymały w poniedziałek specjalne certyfikaty.

Projekt "Kreatorzy Standardów" trwał ponad pół roku; realizowała go Fundacja Zaczyn wspólnie z Urzędem m.st. Warszawy. Jego celem było wypracowanie zasad przyznawania certyfikatów dla podmiotów publicznych i prywatnych działających w Warszawie.

Impulsem do podjęcia działań były - jak mówił podczas gali wręczenia certyfikatów w poniedziałek Przemysław Wiśniewski z Fundacji Zaczyn - sygnalizowane czasami przez seniorów problemy ze standardami obsługi starszych mieszkańców stolicy w wybranych instytucjach. Kłopoty dotyczyły m.in. barier architektonicznych czy nieuprzejmej obsługi. Postanowiono więc promować dobre praktyki, pokazać i nagrodzić instytucje i punkty usługowe o wysokiej dostępności i jakości.

Certyfikaty przyznano w kilku kategoriach: publiczna instytucja obsługi mieszkańców; kultura, rozrywka, edukacja; przestrzeń publiczna; gastronomia i miejsca szczególne.

Otrzymały je m.in. Urząd Dzielnicy Wilanów; Dom Kultury Świt; kina: Praha, Luna i Muranów, teatry: Dramatyczny, Powszechny i Żydowski oraz muzea: Narodowe, Sztuki Nowoczesnej i Historii Żydów Polskich Polin. Wyróżniono także m.in. Bibliotekę Publiczną na Ochocie, Centrum Społeczne Paca 40, Bistro-Art w Bemowskim Centrum Kultury i Bar Ząbkowski.

d10frkv

"Miejsca Przyjazne Seniorom" będzie można rozpoznać m.in. dzięki naklejkom na drzwiach i witrynach. Ich lista dostępna będzie na stronie www.StolicaDlaSeniora.pl. Projekt będzie kontynuowany, planowane są jego kolejne edycje.

(Źródło: PAP)

d10frkv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d10frkv
Więcej tematów