Trwa ładowanie...
d1y3p12

Przedstawiciele Ruchu Palikota dyskutowali o naprawie państwa

- Jedną z ważniejszych spraw do rozwiązania jest konstytucyjny konflikt między prezydentem i premierem, bo ten konflikt osłabia państwo - ocenił lider Ruchu Palikota, Janusz Palikot. Zaznaczył, że obecnie ten konflikt jest ukryty, gdyż premier Donald Tusk i prezydent Bronisław Komorowski "są z tego samego obozu".
Share
Przedstawiciele Ruchu Palikota dyskutowali o naprawie państwa
Źródło: WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski
d1y3p12

Przedstawiciele terenowi Ruchu Palikota podczas panelu "Naprawa państwa" dyskutowali o poprawie sytuacji w Polsce.

Janusz Palikot poinformował, że jesienią jego partia "z całą mocą" podejmie inicjatywy zmierzające do naprawy państwa. Zaznaczył, że pod projektami będą zbierane podpisy, by miały one charakter jak najbardziej obywatelski.

Szef Ruchu ocenił, że należy zacząć dyskusję dotyczącą "wpisanego w konstytucję konfliktu" między prezydentem a premierem. Zaznaczył, że obecnie jest on "ukryty", gdyż premier Donald Tusk i prezydent Bronisław Komorowski "są z tego samego obozu". Palikot ocenił, że ten konflikt osłabia państwo.

d1y3p12

Ruch Palikota będzie chciał także doprowadzić do innych zmian w konstytucji, m.in. likwidacji senatu, zmniejszenia liczby posłów. Zaproponuje także rozwiązania - w ocenie RP - służące ograniczeniu administracji.

Palikot zaznaczył, że chociaż projekty Ruchu Palikota m.in. dot. związków partnerskich i likwidacji Funduszu Kościelnego zostały odrzucone, to zmusiły PO do podjęcia inicjatywy legislacyjnej w tych sprawach.

d1y3p12

Podziel się opinią

Share
d1y3p12
d1y3p12
Więcej tematów