Trwa ładowanie...
d4euvlc
21-07-2003 16:15

Prokuratura nie wyklucza zabezpieczenia dysków z ustawą o rtv

Prokuratura Okręgowa w Warszawie nie
wyklucza zabezpieczenia wszystkich komputerów, na których
pracowano nad nowelizacją ustawy o rtv, jeśli zostanie wszczęte
formalne śledztwo w sprawie sfałszowania tego projektu.

d4euvlc
d4euvlc

W sobotę wniosek o wszczęcie śledztwa w sprawie sfałszowania projektu ustawy o rtv - polegającego na bezprawnym usunięciu z projektu wyrazów "lub czasopisma" - skierowała do ministra sprawiedliwości sejmowa komisja śledcza badającą aferę Rywina. Jej przewodniczący Tomasz Nałęcz mówił, że wtedy prokuratura zabezpieczyłaby wszelkie twarde dyski komputerów.

Tymczasem Prokuratura Okręgowa w Warszawie już od początku lipca na polecenie Prokuratury Apelacyjnej bada, czy wszcząć śledztwo w sprawie "ewentualnych nieprawidłowości przy opracowywaniu projektu nowelizacji ustawy o rtv".

Szefowa wydziału śledczego tej prokuratury Małgorzata Dukiewicz wyraziła w poniedziałek przypuszczenie, że wniosek Nałęcza zostanie dołączony do trwającego postępowania sprawdzającego w tej sprawie.

"Jeśli zostanie wszczęte formalne śledztwo, to zapewne twarde dyski zostaną zabezpieczone w ramach tego postępowania" - dodała. Poinformowała, że prokuratura wystąpi do komisji śledczej o udostępnienie protokołów z sobotniej konfrontacji. "Jak dostaniemy wszystkie materiały, podejmiemy decyzję, czy wszcząć śledztwo" - zapewniła.

d4euvlc

Podczas sobotniej konfrontacji między uczestnikami spotkania w Rządowym Centrum Legislacji z 25 marca ubiegłego roku, na którym omawiano poprawki legislacyjno-redakcyjne do projektu noweli, strony pozostały przy swoich dotychczasowych wersjach zeznań.

Bożena Szumielewicz z RCL zasiadała kolejno naprzeciw każdego z pozostałych uczestników spotkania - prawnika ministerstwa kultury Tomasza Łopackiego, zastępczyni szefowej Departamentu Prawnego KRRiT Iwony Galińskiej oraz szefowej tego Departamentu Janiny Sokołowskiej. Szumielewicz podtrzymała, że jej rozmówcy zapewnili ją, że "po ostatecznych ustaleniach i uzgodnieniach" nie ma w projekcie słów "lub czasopisma".

Brak tych słów oznaczał, że wydawcy czasopism mieli możliwość zakupu ogólnopolskiej telewizji, a wydawcy dzienników - nie.

d4euvlc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4euvlc
Więcej tematów