Trwa ładowanie...

Prognoza pogody na początek wiosny. Ciepły weekend. Potem będzie dużo gorzej

Z dnia na dzień będzie coraz cieplej. Synoptycy zapowiadają bardzo ładny początek wiosny. W weekend temperatura wzrośnie nawet do 20 stopni. Ale nie ma co się zanadto cieszyć. W przyszłym tygodniu wróci ochłodzenie.
Share
Zapowiada się piękna sobota
Zapowiada się piękna sobotaŹródło: East News
d1fexmo

W piątek na zachodzie i południu temperatura dobije do 18. kreski. W sobotę będzie jeszcze cieplej, a termometry prawie w całym kraju (za wyjątkiem północnych krańców) wskażą od 15 – 19 stopni, natomiast na Dolnym Śląsku temperatura wzrośnie nawet do 20 kreski.

Z prognoz długoterminowych wynika, że w przyszłym tygodniu, od wtorku, w całym kraju ochłodzi się i temperatura spadnie zdecydowanie poniżej 10. kreski - pisze dla Wirtualnej Polski bloger pogodowy Jarosław Turała. Przeważać będą dni pochmurne z opadami deszczu, na wschodzie i w górach może popadać deszcz ze śniegiem i śnieg.

Dodatkowo oprócz chmur i opadów zapowiada się wietrzny tydzień.

d1fexmo

Prognoza pogody na czwartek

W czwartek na południu kraju pogodę kształtował będzie pogodny wyż znad Węgier. Natomiast północna, centralna i wschodnia, a do południa także zachodnia Polska będzie pod wpływem płytkiej zatoki niżowej związanej z niżem znad Morza Norweskiego i północnej Skandynawii. Tutaj oddziaływać będzie rozmyta strefa frontu atmosferycznego.

Z kierunków zachodnich będą napływać cieplejsze masy powietrza.

Przez cały dzień pogodnie, dość słonecznie i bez opadów będzie na południu kraju (od Dolnego Śląska po Podkarpacie).

d1fexmo

Niestety, w północnej Polsce (od Pomorskiego po Podlasie) oraz w centrum i na wschodzie kraju (w Łódzkim, na Mazowszu i Lubelszczyźnie), za sprawą rozmytego frontu atmosferycznego. Na niebie przeważać będą chmury i miejscami od czasu do czasu pokropi słaby deszcz. W przerwach pomiędzy opadami będą pojawiać się przejaśnienia i zza chmur wyglądać będzie słońce.

Do południa będzie się chmurzyć i popada słaby deszcz, także na zachodzie kraju (w Zachodniopomorskim, Lubuskim i Wielkopolsce), ale tutaj po południu pogoda się poprawi – opady zanikną, przejaśni się i wyjrzy do nas słońce.

W ciągu dnia termometry wskażą od (+10) – (+12) st. C w centrum i na wschodzie do (+13) – (+15) st. C na zachodzie kraju.

   Cumulus
Źródło: Cumulus
   East News
Źródło: East News

Prognoza pogody na piątek

W piątek do południa na przeważającym obszarze kraju będzie się chmurzyć i od czasu do czasu słabo pokropi deszcz. Jedynie na zachodzie i południowym – zachodzie Polski (w Lubuskim i na Dolnym Śląsku) będzie pogodnie, w miarę słonecznie i bez opadów.

d1fexmo

Po południu już prawie w całej Polsce będzie pogodnie, dość słonecznie i bez opadów, ze zmiennym zachmurzeniem warstwowo-kłębiastym i kłębiastym. Tylko na południu kraju (od Opolszczyzny po Podkarpacie) będzie pochmurno i okresami słabo popada deszcz.

Będzie ciepło. Termometry wskażą od (+9) – (+13) st. C na północnym-wschodzie, wschodzie i południu kraju do (+16) – (+19) st. C na zachodzie Polski.

   Cumulus
Źródło: Cumulus

Prognoza pogody na sobotę

Cała sobota na przeważającym obszarze kraju zapowiada się pogodna i w miarę słoneczna.

d1fexmo

Dopiero po południu w północno-zachodniej i północnej Polsce będzie się mocniej chmurzyć i tutaj popada słaby, przelotny deszcz.

W ciągu dnia termometry wskażą od (+13) – (+15) st. C na wschodzie kraju do (+18) – (+20) st. C na zachodzie Polski.

   Cumulus
Źródło: Cumulus

Prognoza pogody na niedzielę

W niedzielę na przeważającym obszarze Polski będzie pogodnie, dość słonecznie i bez opadów. Jedynie w pasie południowym kraju (od Dolnego Śląska po Podkarpacie) będzie się mocniej chmurzyć i miejscami popada słaby deszcz.

d1fexmo

W ciągu dnia termometry na przeważającym obszarze kraju wskażą od (+9) do (+13) st. C. Chłodniej w pasie wybrzeża, tutaj od (+6) – (+8) st. C.

   Cumulus
Źródło: Cumulus

Sprawdź, jaka będzie pogoda w najbliższych dniach na pogoda.wp.pl.

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Wiesz coś więcej na temat tego zdarzenia? Prześlij nam informację, zdjęcie lub wideo przez dziejesie.wp.pl

d1fexmo

Podziel się opinią

Share
d1fexmo
d1fexmo
Więcej tematów