Trwa ładowanie...
proces

Proces ws. Iwony Cygan może rozpocząć się bez przeszkód

Uchylono postanowienie sądu okręgowego o zwrocie aktu oskarżenia śledczym. Tym samym proces w sprawie głośnego zabójstwa 17-latki może się rozpocząć bez przeszkód.Share
Proces ws. Iwony Cygan może rozpocząć się bez przeszkód
Źródło: PAP, fot: Paweł Topolski
d4f35dq

Na początku stycznia pojawiła się informacaja, że sąd zwrócił do uzupełnienia akta w sprawie zabójstwa Iwony Cygan. Powodem był brak pełnego opisu czynów, których popełnienie zarzuca się konkretnym policjantom. Sędzia Marzena Ossolińska-Plęs tłumaczyła wówczas, że w tej sytuacji oskarżeni nie wiedzą jakie zarzuty im przedstawiono, a ona nie miała innego wyjścia jak zwrócić akt oskarżenia do uzupełnienia.

ZOBACZ WIDEO: Grzegorz Krzywak dla WP: podejrzany o zabójstwo studentki wyglądał jakby spodziewał się zatrzymania

Teraz proces w sprawie głośnego zabójstwa Iwony Cygan może się rozpocząć bez przeszkód. Jak informuje RMF 24, Sąd Apelacyjny w Rzeszowie uchylił postanowienie sądu okręgowego o zwrocie aktu oskarżenia śledczym. Wkrótce zostanie wyznaczony termin rozpoczęcia procesu.

d4f35dq

- Będzie trzeba prowadzić sprawę z wyłączeniem jawności oraz wyznaczyć tzw. strefę bezpieczeństwa, ale nie są to trudności na tyle istotne, by uniemożliwiły przeprowadzenie ustawy - mówi sędzia Stanisław Sielski w rozmowie z RMF FM. Dodaje, że prokurator wpisując niektóre zarzuty do części tajnej aktu oskarżenia postępował zgodnie z prawem.

Przypomnijmy. 17-latka ze Szczucina została uduszona 13 sierpnia 1998 r. Jej ciało odnaleziono następnego dnia. Bezpośrednio po tragedii nie ustalono sprawcy, a kolejne śledztwa w tej sprawie umarzano.

Główny podejrzany został sprowadzony 11 maja ub. r. z Austrii na podstawie ekstradycji.

Źródło: RMF 24

d4f35dq

Podziel się opinią

Share
d4f35dq
d4f35dq
Więcej tematów