Trwa ładowanie...
d3hq0tu

Prezydent Duda zaproszony przez Jad Waszem do Izraela

Prezydent Andrzej Duda został zaproszony do Izraela na uroczystości związane z 75. rocznicą wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Auschwitz. Tradycyjnie, takie obchody miały miejsce w Polsce - na terenie muzeum byłego obozu Auschwitz-Birkenau. Tym razem Jad Waszem zdecydował o zorganizowaniu osobnego wydarzenia w Izraelu.
Share
Jad Waszem zaprasza Andrzeja Dudę do Izraela
Jad Waszem zaprasza Andrzeja Dudę do IzraelaŹródło: PAP, Fot: Leszek Szymański
d3hq0tu

Izrael zaprosił przywódców państw z całego świata na uroczystości, które mają odbyć się pod koniec stycznia 2020 roku. Obchody organizuje Instytut Pamięci Męczenników i Bohaterów Holocaustu Jad Waszem.

Odmienne informacje

Jak informuje Jerusalem Post, zaproszeni światowi liderzy, w tym m.in. prezydenci Trump i Macron, mają przybyć do Izraela 26 stycznia i spędzić tam kolejny dzień uczestnicząc w Światowym Forum Holocaustu. To kolidowałoby z głównymi obchodami rocznicy organizowanymi 27 stycznia przez Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau na terenie byłego obozu.

d3hq0tu

Sprzeczne informacje podała na Twitterze ambasada Polski w Izraelu, twierdząc, że obchody organizowane przez Jad Waszem odbędą się 23 stycznia 2020.

Prezydent Duda na razie nie odpowiada

Andrzej Duda jeszcze nie zdecydował, czy poleci do Izraela. W przypadku pokrycia się terminów obu uroczystości wydaje się to mocno wątpliwe.

d3hq0tu

Zobacz także: Donald Trump przyjdzie do Warszawy. Wicepremier zabiera głos ws. zaproszenia Putina

Źródło: Jerusalem Post

d3hq0tu

Podziel się opinią

Share
d3hq0tu
d3hq0tu
Więcej tematów