Trwa ładowanie...

Prezes Skry ostro o władzach miasta. To koniec klubu?

Oświadczenie zarządu odnosi się do ostatniego wyroku Sądu Najwyższego.

Prezes Skry ostro o władzach miasta. To koniec klubu?
d15lug3
d15lug3

Kilka dni temu pisaliśmy o orzeczeniu sądu, które przywraca tereny klubu pod władanie miasta. Oznacza to, że skarga kasacyjna ze strony dotychczasowego inwestora firmy Global Partners Investment Fund została odrzucona. Zaskarżył on bowiem decyzję ratusza, która odmawiała przedłużenia użytkowania wieczystego gruntów RKS Skry.

W ten sposób otwiera się na nowo furtka do ewentualnej modernizacji obiektu, a być może powstania nowoczesnego stadionu lekkoatletycznego w Warszawie. Urzędnicy podjęli już ponoć konkretne rozmowy w tej sprawie z nowym kierownictwem Ministerstwa Sportu. Na stronie internetowej Skry pojawiło się z kolei oświadczenie prezesa zarządu, Krzysztofa Kaliszewskiego odnoszące się do wyroku Sądu Najwyższego. Czytamy w nim m.in. że klub nie zgadza się z uzasadnieniem decyzji, a stan techniczny obiektów jest spowodowany "nieodpowiedzialną i grabieżną polityką miasta, obciążającą klub milionami złotych podatków i uniemożliwiającą modernizację obiektów".

Jednocześnie władze Skry wyrażają nadzieję, że ratusz wywiąże się z wcześniejszych deklaracji dotyczących budowy hal sportowych oraz Aqua Parku. Oświadczenie kończy się smutną deklaracją: "Przyszedł czas pożegnania 95 lat historii; w związku z tym ogłaszam zawieszenie działalności klubu RKS Skra Warszawa, bo od dziś nie mamy gdzie trenować, ani środków na działalność, bo wszystko Klubowi odebrano, nawet sztandar Klubu, puchary, medale i sprzęt sportowy". Urzędnicy w rozmowie z nami obiecali bliżej przyjrzeć się oświadczeniu, jednak nie kryją zaskoczenia takim stanowiskiem władz Skry.

- Jesteśmy zdziwieni stawianiem sprawy na ostrzu noża przez zarząd klubu. Miasto jest zainteresowane utrzymaniem funkcji sportowych tego obiektu i w żadnym razie nikogo nie wyrzuca - mówi WawaLove.pl Tomasz Demiańczuk z zespołu prasowego ratusza. - Mamy nadzieję, że po formalnym przejęciu przez nas terenów Skry usiądziemy do rozmów, by ustalić zasady współpracy z klubem - kończy Demiańczuk. Z oświadczeniem prezesa zarządu Skry można zapoznać się tutaj .

d15lug3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15lug3
Więcej tematów