Trwa ładowanie...

Premier Izraela przesłuchany przez policję. Chodzi o korupcję

Funkcjonariusze przesłuchali Benjamina Netanjahu w sprawie korupcji w największym izraelskim koncernie telekomunikacyjnym Bezeq. Premierowi Izraela zarzuca się udział również w dwóch innych aferach korupcyjnych.

Share
Premier Izraela przesłuchany przez policję. Chodzi o korupcję
Źródło: PAP/EPA, Fot: Ronen Zvulun
d3itxyt

Policja twierdzi, że właściciele Bezeq Telecom zapewnili korzystną narrację na temat Netanjahu i jego żony na stronie informacyjnej, która należała do grupy medialnej. W zamian za przychylność portalu, Netanjahu miał wprowadzać korzystne dla firmy regulacje na rynku telekomunikacyjnej.

Netanjahu jest podejrzany także w dwóch innych sprawach. Pierwsza również dotyczy nielegalnego wspierania organizacji medialnej w zamian za publikowanie pozytywnych informacji nt. premiera - Netanjahu miał udzielać pomocy magnatowi prasowemu Arnonowi Mozesowi. W kolejnej podejrzewany jest natomiast o przyjęcie prezentów o wartości ok. 250 tys. euro w zamian za pomoc w sprawach wizowych. Premier nie przyznał się do żadnego z zarzutów.

d3itxyt

Rzecznik izraelskiej policji nie udzielił komentarza w sprawie przesłuchania premiera. Dziennikarz agencji Reutera odnotował jednak wjazd pojazdu z dwoma funkcjonariuszami na teren rezydencji premiera.

Źródło: reuters.com

Zobacz także: Seksizm i chamstwo w Sejmie. Sprzeczne opinie posłanek

d3itxyt

Podziel się opinią

Share
d3itxyt
d3itxyt
Więcej tematów