Trwa ładowanie...

Prawie połowa Polaków jest niezadowolona z pracy premiera

W marcu pozytywnie o pracy premiera Donalda Tuska wypowiedziało się 46% Polaków; tyle samo było niezadowolonych. Działania prezydenta Lecha Kaczyńskiego dobrze oceniło 27%. A 66% było zdania przeciwnego - wynika z sondażu TNS OBOP.

Prawie połowa Polaków jest niezadowolona z pracy premieraŹródło: wp.pl
d1rpyp7
d1rpyp7

Wśród 46% badanych, którzy pozytywnie odnieśli się do pracy premiera, 8% było zdania, że Tusk zdecydowanie dobrze wypełnia swoje obowiązki, a 38% że raczej dobrze.

31% ankietowanych oceniło działalność premiera jako raczej złą, a 15% jako zdecydowanie złą. Zdania w tej sprawie nie miało 8% Polaków.

W porównaniu z ubiegłym miesiącem odsetek osób dobrze wyrażających się o pracy Tuska wzrósł o jeden punkt procentowy (w lutym 45%). O 3 punkty proc. zwiększyła się liczba osób krytycznie patrzących na działalność premiera (w lutym - 43%). Niezdecydowanych w lutym było 12% badanych.

d1rpyp7

Natomiast zdecydowanie zadowolonych z pracy prezydenta było 5%, a raczej zadowolonych - 22%. 28% ankietowanych zdecydowanie krytycznie odniosło się do działań prezydenta, a 38% - raczej krytycznie. W tej kwestii nie wypowiedziało się 7% badanych.

O 2 punkty proc. w porównaniu z lutym wzrosła liczba osób pozytywnie oceniających wypełnianie przez prezydenta swoich obowiązków. Osób krytycznie patrzących na pracę Lecha Kaczyńskiego w lutym było o jeden punkt proc. mniej niż w marcu. Osób, które nie wyraziły swojego zdania w tej kwestii w ubiegłym miesiącu było 10%.

Sondaż TNS OBOP zrealizowano w dniach 4-7 marca 2010 roku na ogólnopolskiej, losowej, reprezentatywnej próbie 1000 mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat.

d1rpyp7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1rpyp7
Więcej tematów