Trwa ładowanie...
d368y5f
kradzież

Pracownicy banku okradali bank

Dwaj pracownicy gdańskiego oddziału Banku Ochrony Środowiska staną przed sądem za kradzież prawie półtora miliona złotych. Pieniądze zabrali ze skarbca bankowego - ustaliła prokuratura Gdańsk Południe.

Share
d368y5f

Byłemu naczelnikowi Wydziału Skarbcowego i byłemu skarbnikowi grozi do 10 lat więzienia. Informacje potwierdził szef Prokuratury Gdańsk Południe, Krzysztof Skierski.

Nie wiadomo dokładnie, jak długo oskarżeni okradali bank. Skarbnik Dariusz F, który częściowo przyznał się do przestępstwa powiedział, że przyłączył się do swego szefa w 1997 roku. Naczelnik Dariusz M. zaprzecza, jakoby wynosił pieniądze. Obaj oskarżeni po ujawnieniu kradzieży zostali wyrzuceni z pracy i przebywają w areszcie.

Prokuratura nadal prowadzi śledztwo przeciwko byłemu dyrektorowi gdańskiego oddziału Banku Ochrony Środowiska Andrzejowi B. i jego zastępczyni. Ich akta wyłączono do odrębnego postępowania. Zarzuca im się brak nadzoru nad podległymi pracownikami przez co nieumyślnie doprowadzili do powstania strat. To właśnie były dyrektor Andrzej B. zawiadomił prokuraturę, że ze skarbca bankowego zginęła gotówka.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d368y5f

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d368y5f
d368y5f
Więcej tematów